Alternatif Android Uygulama Mağazaları

Google Play Store dışında alternatif Android uygulamaları temin edebileceğiniz kaynaklar bulunmaktadır. Ancak bu kaynakların bir kısmından indirilecek Android uygulamaların güvenliği her zaman bir soru işareti olmuştur. Yine de ben gerekli tecrübeye sahibim ve gerekli güvenlik yazılımlarına sahibim diyorsanız bunları da deneyebilirsiniz. Burada ise en çok bilinen ve güvenli olarak nitelendirebileceğimiz mağazaları tanıtmaya çalışacağız.

alternative-apps

SlideME Store

http://slideme.org/

SlideME

SlideME mağazası kendini 1 numaralı Play Store alternatifi gören ve sürekli gelişen bir uygulama marketidir.


Amazon App Store

Amazon bildiğimiz gibi kendi Android tabanlı tabletleri ile de bilinmekte. Örneğin Kindle tabletler. Amazon kendi Android uygulama mağazasını da kullanmaktadır. Ayrıca kendine ait bir Android uygulaması da bulunur. Aşağıdaki linki Android cihazınızdan açınız:

https://www.amazon.com/androidapp

GetJar

GetJar çeşitli ücretsiz uygulamaları ile alternatif bir Android uygulama mağazasıdır. Bunlar, aynen Google Play Store’da olduğu gibi Oyun, Verimlilik, Finans, Fotoğraflar gibi kategorilerle (ve alt kategorilerle) filtrelenebilir.

Uygulamaları indirmek için GetJar web sitesini kullanabilir veya özel GetJar uygulama mağazası APK‘sını indirebilirsiniz.

www.getjar.com

App Brain  

http://www.appbrain.com

Gelişmiş filtreleme özellikleri ile dikkat çeken AppBrain uygulama mağazasının da bir Android uygulaması vardır. Web sitesinden yararlanabileceğiniz gibi aşağıdaki linkten indirebileceğiniz bir uygulama üzerinden de yararlanabilirsiniz.

 

 

com.appspot.swisscodemonkeys.apps&hl=tr&gl=tr">
The app was not found in the store. 🙁
com.appspot.swisscodemonkeys.apps&hl=tr&gl=tr">Go to store com.appspot.swisscodemonkeys.apps+googleplay">Google websearch
Bunlara ek olarak aşağıdaki mağazaları da kullanabilirsiniz.