Alternatif Android Uygulama Mağazaları

Google Play Store dışında alternatif Android uygulamaları temin edebileceğiniz kaynaklar bulunmaktadır. Ancak bu kaynakların bir kısmından indirilecek Android uygulamaların güvenliği her zaman bir soru işareti olmuştur. Yine de ben gerekli tecrübeye sahibim ve gerekli güvenlik yazılımlarına sahibim diyorsanız bunları da deneyebilirsiniz. Burada ise en çok bilinen ve güvenli olarak nitelendirebileceğimiz mağazaları tanıtmaya çalışacağız.

alternative-apps

SlideME Store  http://slideme.org/

SlideME

SlideME mağazası kendini 1 numaralı Play Store alternatifi gören ve sürekli gelişen bir uygulama marketidir.


Amazon App Store

Amazon bildiğimiz gibi kendi Andoid tabanlı tabletleri ile de bilinmekte. Örneğin Kindle tabletler. Amazon kendi Android uygulama mağazasını da kullanmaktadır. Ayrıca kendine ait bir Android uygulaması da bulunur.

http://www.amazon.com/mobile-apps/b/ref=topnav_storetab_mas?ie=UTF8&node=2350149011

App Brain   http://www.appbrain.com/

Gelimiş filtreleme özellikleri ile dikkat çeken AppBrain uygulama mağazasının da bir Android uygulaması vardır. Web sitsinden yararlanabileceğiniz gibi https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appspot.swisscodemonkeys.apps&hl=tr den indirebileceğiniz bir uygulama üzerinden de yararlanabilirsiniz.

 

AppsLib   http://www.appslib.com/

Daha önce AppsZoom adıyla bilinen bu mağaza iOS uygulamalar içinde bir bölüm açtığından beri AppsLib olarak adını değiştirmiştir.

 

 

 

Bunlara ek olarak aşağıdaki mağazaları da sayabiliriz.