Android Cihazlarda Kayıtlı WiFi Şifresini Bulma

Bilindiği gibi Android cihazlarda kablosuz herhangi bir ağa bir kere girdikten sonra o ağın şifresi cihaza kaydedilir ve tekrar o ağa bağlanmak istersek otomatik şifre sormadan bağlanabiliriz. Tabiki “Unut” seçeneğini seçmemişsek. Halihazırda Android cihazdan bağlandığımız bir kablosuz ağa başka bir cihazdan bağlanmak istiyoruz veya bir arkadaşınız bağlanmak istiyor ama şifresi neydi unuttunuz.

Eğer telefonunuz root edilmiş ise Android cihazınızda kayıtlı şifreleri öğrenmenin yolları var. Öncelikle manuel yöntemle başlayalım.

Hemen belirtmek isteriz ki bu işlem kablosuz ağ şifre kırma işlemi değildir. Zaten daha önce Android cihazımız ile girip cihazımıza kayıtlı olan bir wifi şifreyi göstermektir.

Adım 1:

Root özellikli dosya yöneticisi uygulamanız yoksa aşağıdakilerden birini indirip yükleyin. (Alttaki ücretli tam sürümdür)

ES Dosya Yöneticisi
ES Dosya Yöneticisi
Developer: ES Global
Price: Free
ES File Explorer/Manager PRO
ES File Explorer/Manager PRO
Developer: ES Global
Price: ₺9,99

Adım 2:

 

Android cihazınızda root dosyaları gösterme özellikli dosya yönetici uygulaması ile /data/misc/wifi kılasörüne girin.

O kılasör içinde wpa_supplicant.conf adlı dosyayı bulun ve açın (Açmak için önerilen herhangi bir text editör kullanılabilir)

O dosyayı açtığınızda Android cihazınızda kayıtlı bütün kablosuz ağları ve şifrelerini görebilirsiniz. Şifreler SSID nin altında ki satırda psk=”password” şeklinde yazar.

Örnek aşağıdaki ekran:

 

wpa_suplicant_edit

Bu kadar emek harcayamam bunları otomatik gösteren bir uygulama yok mu derseniz o da var tabi. Play Store’dan WiFi Key Recovery uygulaması işinizi görecektir. Bu uygulama da root edilmiş bir Android cihaz gerektirir.