Android Cihazlarınızda 3G ve WiFi Bağlantı Hızı Artırma

Linux sistemlerde bazı TCP/IP parametre ayarlamaları ile internet ve ağ bağlantılarında iyileştirmeler yapılabilmektedir. Android de bir çeşit Lünux türevi sayıldığından benzer bir iyileştirmenin yapılabileceği düşünülerek çeşitli Android uygulamaları geliştirilmiştir. Bunalrdan en ünlüsü ve beceriklisi Internet Speed Master isimli uygulamadır.

Bu uygulama her türlü ROM ile sorunsuz çalışabileceği belirtilmektedir. Ancak asıl kabiliyeti root yapılmış cihazlarda göstermekle beraber, root edilmemiş cihazlarda dahi iyileştirme yaptığı görülmektedir.

intspeedmaster

İndirip kurulduğunda bilgi ekranı sonrası yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Eğer root edilmiş bir telefonunuz varsa “Apply Patch” butonuna basınız, root değilse “Improve Internet Connection” butona basınız. Bu işlemlerden sonra uygulama otomatik bir yedek dosyası oluşturacaktır. Böylece herhangi bir sorun olduğunda “Restore” butonu ile işlemi geri alıp ilk haline döndürebilecektir.

Internet Speed Master
Internet Speed Master
Developer: nez droid
Price: Free

Güncel makale ve bilgilendirmelerden daha hızlı haberdar olmak için bizi Facebook veya Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.