Android TuneIn Radio Uygulaması

Bilindiği üzere Android cihazlarda FM Radyo özelliği var ama favori radyo kanallar İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde rahatça dinlenebiliyor fakat büyük şehirlerinde dışındaysanız yerel radyolarla idare etmek zorunda kalıyoruz ama bu radyolarda reklam ve tanıtımdan dolayı müzik dinlemek zor olmaktadır.

Sabit ücretli olmayan veya kotalı bir mobil internet paketi kullanıyorsanız bu uygulama kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Çünkü uygulama radyo çalarken internet data harcamaktadır.

Android yanısıra iPhone ve Blackberry cihazlarda da bulunan bu TuneIn Radio uygulaması ücretli ve ücretsiz olmak üzere 2 farklı sürüm halinde bulunmaktadır. Ücretli versiyonunun farkı, isterseniz dinlediğiniz yayını kaydetme özelliğine sahip olmasıdır. Ayrıca TuneIn sitesine bağlanıp favori listeleri oluşturabiliyorsunuz. Ücretli olan $4.99’a satın alınabiliyor (Ağustos 2013 tarihinde)

Yaklaşık 70.000 radyo istasyonu, 2 milyon podcast, konserler ve showlar Android telefon veya tabletinizde.

Bu uygulamada kulaklık takmak zorunda değilsiniz radyo dinlemek için.

  

Dinle ve Kaydet (Kaydetme sadece Pro ücretli sürümünde mümkün)

  • Sevdiğiniz bir radyo programını yada şarkıları daha sonra istediğiniz zaman tekrar dinleyebilmek için canlı yayını telefonunuza kayıt edebilirsiniz.

Türkçe Menü ve Kolay Kullanım

Uygulama internet bağlantısı olmadığında İngilizce olarak açılıyor fakat internete bağlandığında otomatik Türkçe’ye çevriliyor ve menülerde ile ayarları kullanmak çok basit hale geliyor.

Alıntı: Ercan Gülçay / sosyalmedya.nl