Arduino Kiti İle Android Cihazın Pattern Kilit Ekranını Açmak

Android cihazınızın açılışını eğer pattern tipi seçenekle kilitlemiş iseniz ve açamıyorsanız cihazı resetlemeden bunu halletmenin değişik yöntemleri vardır. Bu makalede ise son günlerde birçok “maker” geliştiricinin elinde harikalar yaratan Arduino kitini kullanacağız.

Normalde 5 kez yanlış girdiğinizde cihazınız 30 sn boyunca kitlenir ve yeni deneme yapmamıza izin vermez. Bu durumda ekran kilidi olarak pattern ayarladığınızda 4 rakamlı bir yedek PIN girişi yapmış olmanız lazım. Bu yedek pin için istediğiniz kadar deneme yapabilirsiniz.

backuppin

Normalde 0000 dan 9999‘a kadar deneme ile bunu yapabilirsiniz ancak bu ne kadar süre alır tahmin edemiyoruz.

Bu durumda Arduino kiti yardımımıza yetişir. Burada Arduino Leonardo kullanıldı. Ama diğer Arduino kartları da kullanılabilir. Burada Arduino donanımımız HID (Human Device Interface) olarak görev yapıp OTG kablosu vasıtasıyla mouse hareketleri oluşturacaktır. Yani burada OTG kablosuna ihtiyacımız var. Bu kablo piyasadan kolayca ucuza bulunabilir.

Sistemin nasıl çalıştığını gösteren videoyu izleyebilirsiniz

Arduino için aşağıdaki kodu kullanıyoruz. Bu kod Samsung S3 için ekrandaki pin koordinatlarını kullanır. Diğer Android telefonlardaki pin rakam koordinatlarına göre kolayca düzenleme yapılabilir.

Bu kod ilk etapta 20 tane en fazla kullanılan PIN denemesi yapar. Halen çözülmezse bir döngü ile diğer denemelere geçer. Tüm rakamları denemenin tahminen 16 saat süreceğini söyleyebiliriz.
[crayon-5e8e53ceca529174704353/]  

Bu makale http://blog.infosecsee.com/ bloğundan alıntı ve çeviridir.