ASUS MeMO Pad HD7 ME173X/K00U SRSRoot İle Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından ilgili makalemize buraya tıklayarak göz atınız.

Aşağıda belirtilen Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Bu işlem ASUS MeMO Pad HD7 ME173X/K00U modeli içindir. Farklı bir modele bu işlemi yaparsanız cihazınız kullanılamaz hale gelebilir.

ASUS MeMO Pad HD7 ME173X/K00U modelini root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Cihazınızın en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:

Buraya tıklayarak gerekli olacak SRSRoot uygulamasını Windows yüklü bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

Adım 3:

Cihazınızda Menu > Ayarlar > Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklama seçeneğini seçili işaretleyin. Uyarı alırsanız onaylayın.

Cihazınızda Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif hale getirin. Uyarı alırsanız onaylayın.

rsa

Adım 4:

Cihazınızın bilgisayar üzerinde Android sürücülerinin yüklü olduğuna emin olunuz. Yüklü değilse http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/ME173X/SP_Drivers.zip adresinden indirip kurunuz.

Sonrasında Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayınız. Sonrasında SRSRoot uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

SRSRoot_ana

Ekranda yazan ilk 3 adımı zaten tamamlamıştık. Şimdi soldaki butonlardan “Root Device (SmartRoot)” seçeneğini seçelim ve işlemin tamamlanmasını bekleyelim.

Eğer sorun çıkarsa “Root Device (All Methods)” seçeneğini seçerek yeniden deneyelim.

Eğer aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız USB hata ayıklama modunun açık olup olmadığını kontrol edin. Açık ise cihaz sürücüsünün yüklü olup olmadığını kontrol edin.

SRSRoot_hata

Cihazınız kapatılıp açıldığında SuperSU/SuperUser uygulamasının yüklü olup olmadığını teyit ediniz.

Bu uygulama aynı zatenda UnRoot yani root işlemini kaldırma işinede yaramaktadır.

Bundan sonraki ilk işiniz eminiz ki telefonunuzda hazır gelen ve kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırmak olacaktır. Bunu yapmak için buradaki makalemize göz atabilirsiniz.