Asus Zenfone Ailesi Yeni Üyelerine Kavuşuyor. Zenfone Selfie.

Yeni Zenfone ailesinin selfie odaklı akıllı telefonu Asus Zenfone Selfie modeli tanıtıldı.

zenfone-selfie

5.5 inç büyüklüğünde Full HD IPS ekran ile gelen Zenfone Selfie, Asus’un geleneksel Intel tabanlı telefonlarından biri değil. Qualcomm’un Snapdragon 615 işlemcisiyle geliyor.

16 ve 32 GB olarak iki ayrı varyantta satışa sunulan Selfie modeli sırasıyla 2 GB ve 3 GB RAM bellekle gelmektedir. Cihazın depolama belleği microSD kart ile artırılabiliyor.

Zenfone Selfie 5.5 inç boyutunda ve Full HD çözünürlükte IPS panelden oluşan ekrana sahip. Ekranın piksel yoğunluğu 403 ppi seviyesinde. Ekran Corning Gorilla Glass 4 özelliklerinde darbeye kırılmaya dayanıklı. Zira ekran büyük, bu nedenle zarar görmesi çok doğal.

Zenfone Selfie, Android 5.0.1 işletim sistemiyle geliyor. Kullanıcı arabirimi diğer Asus modellerinde de alışık olduğumuz Zen arabirimi olarak karşımıza çıkmakta.

Önde ve arkada Lazer fokuslu ve çift LED flaşlı 13 Megapiksel ana kamerayla gelen Zenfone Selfie, 3000 mAh batarya ile geliyor.

Telefonun arka yüzeyi birkaç değişiklik dışında Zenfone 2 ile benzer olduğunu görülüyor. Flaş, kameranın sağ kenarına, Asus’un yeni modellerinde yer verdiği lazer odaklama ise sol tarafında. Hemen altta ise ses butonları bulunmakta.

6 farklı renkte dizayn edilen Zenfone Selfie çift hat desteğiyle gelmektedir.

Asus Zenfone Selfie’nin fiyatı 1299 TL civarında bulunmaktadır.