Facebook Lite İle Daha Hızlı ve Daha Az Veri Kullanımı

Facebook’a mobil cihazlarından bağlanan kişilerin derdine derman olacağı düşünülen düşük donanımlı, minimum seviyede mobil veri kullanılan ve hızlı çalışan Facebook Lite uygulaması kullanıma sunuldu.

Artık Facebook uygulaması indirmek için Android uygulama mağazası Google Play’e giren mobil kullanıcılar, normal Facebook uygulaması yanında Facebook Lite uygulamasını da görecek. Facebook’un yeni Android uygulaması Facebook Lite‘ın boyutu sadece 252kb ve yeni uygulama normal Facebook uygulaması gibi zengin özelliklere sahip değil ancak mobil bağlantı hızı yavaş olan (2G vb.) ve ucuz Androidli cihazlar için rahatlıkla kullanılabilir. Dev sosyal ağ bu uygulama ile ayrıca ucuz Android cihazların popüler olduğu ülkeleri hedefliyor.

facebook-lite1

Tüm bu artıların yanında Facebook Lite’dan beklememeniz gereken bazı konular var. Bu konuların ilk sırasında ise basit ve sade bir arayüze geliyor.

Türkiye’de de kullanılabilen Facebook Lite, Android 2.2 ve üzeri sürümleri kullanan cihazları destekliyor. Ayrıca Android 4.1 üzeri sürümlü cihazlara indirmeniz mümkün değil.

Ancak yine de Android 4.1 ve üzeri cihazlarınızda kullanmak için buraya tıklayarak apk dosyasını manuel kurabilirsiniz.