Samsung Galaxy Note 5 N920C-TUR – N920CXXU3CQG3 Android 7.0 Yükleme Rehberi

 

Aşağıda belirtilen Firmware güncelleme işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.
Bu işlem Samsung Note 5 (N920C) modeli içindir. Farklı bir modele bu işlemi yaparsanız cihazınız kullanılamaz hale gelebilir. Cihaz modelinizin doğruluğunu Ayarlar > Diğer > Cihaz Hakkında > (Model numarası) menüsünden teyit ediniz.

Ayrıca cihazınızın tüm yedeklerini alınız. Yeni ROM yükseltimi ile birlikte tüm kayıtlarınız, dosyalarınız kaybolacaktır.

Samsung Note 5 Android 7.0 N920CXXU3CQG3 ROM yüklemek için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Samsung cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un cihazınızı sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Cihazınızın en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:

Buraya tıklayarak gerekli Note5 ROM dosyasını indirin. (Yeşil Begin Download butonuna basın bekleyin.)

İndirdiğiniz RAR uzantılı dosyayı Winrar son sürüm veya türevi sıkıştırma uygulaması ile bir klasöre açın. İçeriğinde aşağıdaki dosyaları göreceksiniz.

AP_N920CXXU3CQG3
BL_N920CXXU3CQG3
CP_N920CXXU3CQG1
CSC_OJV_N920COJV3CQG1
NOBLELTE_EUR_OPEN_HIDDEN150M.pit

 • Model: SM-N920C
 • Model İsmi: Galaxy Note 5
 • Ülke: TÜRKİYE
 • Versiyon: Android 7.0
 • Değişiklik Listesi: 11762721
 • Yapım Tarihi: 13.07.2017
 • Bölge Kodu: TUR

Adım 3:

Aşağıdaki butona tıklayıp ODIN uygulamasını indirin ve aynı klasör içine açın.

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77919 defa indirildi – 3 MB

Adım 4:

Chazınızda Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. (Not: Geliştirici seçenekleri menüsüne ulaşamıyorsanız buraya bakın)

Adım 5:

Cihazınızı kapatınız. Kapalı iken Home + Alt ses düğmesi + Güç düğmesine aynı anda 3-5 saniye kadar aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Aşağıdaki gibi Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 6:

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-7‘e geçiniz.

Adım 7:

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN3 uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

 • BL butonuna basıp BL_N920CXXU3CQG3 dosyasını seçin.
 • AP butonuna basıp AP_N920CXXU3CQG3 dosyasını seçin.
 • CP butonuna basıp CP_N920CXXU3CQG1 dosyasını seçin.
 • CSC butonuna basıp CSC_OJV_N920COJV3CQG1 dosyasını seçin.
 • Soldaki panelde Pit bölüme tıklayın. Gelen uyarıyı Tamam ile onaylayın. O bölümdeki PIT butonuna basıp NOBLELTE_EUR_OPEN_HIDDEN150M.pit dosyasını seçiyoruz.
 • Son olarak Options kısmına girip seçenekleri aşağıdaki gibi işaretliyoruz.

Arık tüm ayarlarımız tamamlandı. Şimdi “Start” butonuna basın ve ROM yükleme işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde cihazınız otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.

Açıldığında cihaz ilk alınmış gibi ayarlama ekranı ile açılacaktır.