Galaxy S3 ve Note II Android 5.0 Güncellemesine Sahip Olacaklar, S2 ve Note I Modelleri ise…

Aldığımız duyumlara göre yakın zamanda anons edilmesi beklenen kod adı Key Lime Pie olan yeni Android 5.0 sürümünü yeni lanse edilen Samsung Galaxy S4 yanısıra, S3 ve Note2’de de görebileceğiz. Tablet sınıfında ise Galaxy Note 8.0 ve Galaxy Note 10.1 şanslılar tarafında.

GS4-GS3

Ancak daha eski modellerin bu android 5.0 yükseltimi planında olmadığı söylenmekte. Yani Galaxy S2, eski model Note I muhtemelen en iyi Jelly Bean 4.2.2 güncellenmesine kadar yükselebilecekler. Bunlara ek olarak Galaxy Grand, Galaxy Grand DUOS, Galaxy Ace 2, Galaxy S III Mini, Galaxy Beam, Galaxy Express, Galaxy S Advance, Galaxy S II Plus, Galaxy Premier, Galaxy Young, Galaxy Young DUOS, Galaxy Fame ve Galaxy X Cover modelleri de yine bu seviyede kalacaklar görünüyor. Ancak Samsung bu modelleri Android 5.0 güncellemesi yayınlamasa da orijinal olmayan ROM’lar la bu yükseltime sahip olmak zor olmayacak görünüyor.

Andrroid 5.0 konusunda Google son derece sessiz görünmesine rağmen Mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde tanıtması beklenmektedir. Sonrasında üeticilerin bu yeni sistemi adapte etmeleri birkaç ayı bulacaktır. Yaz aylarında Android 5.0 sistemler görücüye çıkacak gibi görünüyor.

Kaynak: http://www.redmondpie.com