GApps (Google Apps) Paketleri İndirin

Eski adıyla GApps yeni adıyla Google Apps paketi Android işletim sisteminde faydalı olabilecek Google uygulamalarını içerir. Normalde bu uygulamaların birçoğu mevcut telefonunuzla gelen standart Android sürümüyle beraber gelir ancak Cyanogenmod gibi özel ROM lar kullanıyorsanız ROM paketinin büyük olmaması için genelde bu uygulamalar dahil edilmez ve GApps paketini ayrıca yüklemek gerekecektir. Bu uygulamaların en güncel sürümleri zaten Google Play Store’da vardır ama öncelikle Google Play Store uygulamasına ihtiyacınız olacaktır.

GApps Google Play Store dahil GMail, Gtalk, Google Map, Google Calendar, Google Search, Google Voice, YouTube, Google Sync, Google Backup Transport, Car Home, Google Music ve Google Docs gibi Google uygulamalarını içerir.

googleapps

Aşağıda belli başlı custom ROM sürümleri ve Android sürümleri ile uyumlu GApps paket indirme linkleri bulabilirsiniz. Yanlış bir GApps paketi yüklemeniz sistemin açılmamasına veya düzgün çalışmamasına neden olabilir. Yanlış paket sonunda genel bir çok Google uygulamaları devamlı hata verecektir. Üzerine doğrusunu yüklerseniz sorun ortadan kalkar.

Gapps paketleri belli başlı çok kullanılan custom ROMlar olan Paranoid Android (PA), CyanogenMod, AOKP ile uyumludur.

gapps paketi telefonun SD belleğine kaydedip recovery ekranından yüklenir. Veya tecrübeli kullanıcılar  adb push filename.zip /sdcard/  komutu ile yükleyebilir.  (filename.zip gapps paketinin ismi olacaktır.
  • Full paketler profesyoneller için olup tüm Google ve yan uygulamaların bulunduğu pakettir.
  • Stock yazanlar – Orijinal stok pakettir. Normal kullanıcılar için uygundur.
  • Mini yazanlar çok gerekli olanlar tutulup, sadeleştirilmiş, daha az yer kaplayan pakettir.
GAPPS – Android 6.0 Marshmallow – Full Stock Mini
GAPPS – Android 5.1.x Lollipop – Full Stock Mini
GAPPS – Android 5.0.x Lollipop – Full Stock Mini
GAPPS – Android 4.4.x Kitkat – Full Stock Mini
GAPPS – Android 4.3.x Jelly Bean Alternatif AFH

GAPPS – Android 4.2.x Jelly Bean

GAPPS – Android 4.1.x Jelly Bean Alternatif AFH

GAPPS – Android 4.0.x Ice Cream Sandwich Alternatif Mirror

GAPPS – Android 2.3.5/2.3.7 Gingerbread Alternatif Mirror

GAPPS – Android 2.3.3/2.3.4 Gingerbread
GAPPS – Android 2.2.x Froyo HDPI GAPPS – Android 2.2.x Froyo MDPI GAPPS – Android 2.2.x Froyo TINY GAPPS – Android 2.2.x Froyo TEGRA