Google Now Şimdi Türkiye’de

Android cihazlarınızda tamamen Türkçe sesli asistan deneyimine ve Now kartlarıyla kişiselleştirilmiş gündeminize hazır olun.

Google, mobil cihazlarda sunduğu akıllı asistanı Google Now‘ı ülkemizde kullanıma sundu. Artık Android telefonlarda “Ok Google” komutu sayesinde tamamen Türkçe olarak sesli asistanı kullanabiliyor ve Now kartları sayesinde sizin için kişiselleştirilmiş gündemi takip ediliyorsunuz.

Google aslında birkaç aydır sesli asistanını Türkçe olarak deniyor ve gerekli ayarları yapan kişilere Türkçe olarak sesli asistanı kullanma imkanı sunuyordu. Geçtiğimiz günlerde de Google Now sistemi bazı kullanıcılarda aktif olmuş ancak Google henüz hizmetin resmi olarak ülkemizde başlatılmadığı açıklamasını yapmıştı. Bu kez Google Now resmi olarak Türkiye’de kullanıma sunuldu. Now kartları sayesinde Google sayfasına geldiğinizde bulunduğunuz bölgedeki hava durumunu, tuttuğunuz takımın maç skorlarını, ilginizi çekebilecek haberleri hatta Spotify kullanıcısıysanız size önerilen şarkıları görebilirsiniz. Now kartlarını özelleştirerek internetteki gereksiz içeriklerden sıyrılarak size hitap eden içeriklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Google’ın sesli asistanı sayesinde telefonunuza Türkçe vereceğiniz komutlarla birçok şey yapabilirsiniz. Örneğin “İstanbul’da bugün hava nasıl?”, “Emirgan Korusu’na nasıl giderim?”, “30 dakika sonra beni uyandır”, “Melis’i ara”, “Dondurma İngilizce ne demek?”, “En yakın Starbucks nerede?”, “Galatasaray puan durumu” gibi komutlar ve sorularınıza hem sesli hem de görsel olarak cevap alabilirsiniz.

googlenow-4 googlenow-3 googlenow-2 googlenow-1

Google Now’ı aktif etmek için Android telefonunuzdaki Google uygulamasında altta çıkan kart aracılığıyla Google Now’ı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Kaynak: Vatan Teknoloji