Google Play Store’da Kayıtlı Cihazlarınızı Nasıl Kaldırırsınız?

Android cihazlarınızla Play Store bağlantılarınızda Google tarafından cihaz karakteristikleri alınarak kaydedilir. Daha sonraki girişlerinizde cihazınız otomatik tanınmakta ve uygulama uyumlulukları gibi seçenekler otomatik ayarlanmaktadır.

Ancak belli bir zaman sonra o cihazı artık kullanmıyor olabilirsiniz ancak Play Store bağlandığınız gmail hesabınızla girdiğinizde hep listede o eski cihazınızı görürsünüz. Webden uygulama mağazasından uygulama yüklerken yanlışlıkla olmayan cihazı seçip uygulamanın güncel cihazınıza neden gelmediğini çözmekte zorlanabilirsiniz. Örneğin aşağıda ilgili google hesaba bağlı 7 adet cihaz görünmektedir.

playstore-appinstall

Kullanılmayan cihazları listeden kaldırmak için aşağıdaki yöntemi uygulayın

Buraya tıklayarak Android cihazınızda kullandığınız gmail hesapla giriş yapın. Giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Ekranda kayıtlı cihazlarınızı göreceksiniz.

playstore-devices

Uygulama yüklerken kullanmadığınız cihazların listelenmesini istemediklerinizin GÖRÜNÜRLÜK sütunundaki işaretleri kaldırmanız yeterlidir.

TAKMA AD kısmında ise cihazlarınız Adsız Cihaz olarak görünebilir. Buradaki isimleri düzenlemek istersenizde Düzenle butonuna tıklayıp düzenlemeyi yapabilirsiniz.

playstore-cihazlar