Google Play Store’da Kayıtlı Cihazlarınızı Nasıl Kaldırırsınız?

Android cihazlarınızla Play Store bağlantılarınızda Google tarafından cihaz karakteristikleri alınarak kaydedilir. Daha sonraki girişlerinizde cihazınız otomatik tanınmakta ve uygulama uyumlulukları gibi seçenekler otomatik ayarlanmaktadır.

Ancak belli bir zaman sonra o cihazı artık kullanmıyor olabilirsiniz ancak Play Store bağlandığınız gmail hesabınızla girdiğinizde hep listede o eski cihazınızı görürsünüz. Webden uygulama mağazasından uygulama yüklerken yanlışlıkla olmayan cihazı seçip uygulamanın güncel cihazınıza neden gelmediğini çözmekte zorlanabilirsiniz. Örneğin aşağıda ilgili google hesaba bağlı 7 adet cihaz görünmektedir.

playstore-appinstall

Kullanılmayan cihazları listeden kaldırmak için aşağıdaki yöntemi uygulayın

Buraya tıklayarak Android cihazınızda kullandığınız gmail hesapla giriş yapın. Giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Ekranda kayıtlı cihazlarınızı göreceksiniz.

playstore-devices

Uygulama yüklerken kullanmadığınız cihazların listelenmesini istemediklerinizin GÖRÜNÜRLÜK sütunundaki işaretleri kaldırmanız yeterlidir.

TAKMA AD kısmında ise cihazlarınız Adsız Cihaz olarak görünebilir. Buradaki isimleri düzenlemek istersenizde Düzenle butonuna tıklayıp düzenlemeyi yapabilirsiniz.

playstore-cihazlar

 

 

Buna da göz atın

Black Desert Mobile

“Black Desert Mobile” Oyunu İnceleme

Black Desert Mobile 24 Ekim 2019’da ön kayıta açılmıştı bunun üzerine yaklaşık 2 milyon ön …

Candy Crush Jelly Saga | Hile / Mod Uygulaması v2.40.11-Mod (25.05.2020)

Ortaya kıpır kıpır, titrek, Jelly Queen adında yeni bir oyuncu çıktı ve kendisi Candy Crush …