Hakkında

Bu blog Android üzerine yazılardan oluşmaktadır. Uzun bir süredir internette çeşitli kaynaklardan Android işletim sistemi, uygulamaları, Android telefonlar ve uygulama geliştirme hakkında bir şeyler takip etmeye çalışıyordum ancak bunları bir bütün halinde bulmanın zorluğunu yaşadım. Uzun bir süredir bu konuda çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim ve etrafımdaki kişilere de yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu teknoloji hakkında bilgilerimi, tecrübelerimi daha geniş kitlelere ulaştırmak için böyle bir blog oluşturmaya karar verdim. Bunun en önemli nedenlerinden birisi aslında Türkçe içerikli kaynakların daha çok uygulama paylaşma, forum niteliğinde olduğunu farketmem oldu. Diğer önemli bir neden ise aslında bir çok işe yarar bilginin yabancı kaynaklarda olması ve Android kullanıcısı bir çok kişinin dil bariyeri nedeniyle bu kaynaklardan yararlanamamalarını düşünmem olmuştur.

Blogda yayınladığım, yayınlayacağım makalelerin hepsi tabiki sıfırdan yazılmış şeyler olmayacak, belki başka kaynaklardan derlemeler, eklemeler olacaktır. Tabiki bunların kaynakları belirtilecektir.

Eksiklikler de tabiki olacaktır, ama geri bildirimleriniz neticesinde daha iyi bir şey ortaya çıkarmak amacım olacaktır. Eğer sizde bir makale eklemek isterseniz tabiki seve seve yayınlamak isterim. Amaç tecrübelerimizden başkalarının da maksimum düzeyde yararlanması olacaktır.