HTC’nin Yeni Amiral Gemisi “One A9” Geliyor

Akıllı telefon denince akla gelen önemli üreticilerden biri olan Tayvan’lı HTC firması yeni amiral gemisini görücüye çıkarıyor. HTC One A9 model adıyla raflarda yerini alacak bu yeni model HTC‘nin yeni metal tasarımı ile görünüşte iPhone benzeri bir izlenim yaratmaktadır.

5-inç büyüklüğünde 1080p AMOLED ekranı ile etkileyici bir parlaklık sunmaktadır. Ekran altında HTC One M9+ da eklenen parmak izi okuyuculu buton bulunuyor. Ekranla bu buton arasına HTC logosu konulmuş.

HTC BoomSound ses sistemi ile 24 bit 192khz kalitesinde müzik dinleyebileceksiniz. Çeşitli zevklere göre dizayn edilmiş dört farklı renk seçeneği sunuluyor.

Cihaz teknik özelliklerine kısaca değinecek olursak, HTC One A9 Qualcomm Snapdragon 617 — a 64-bit octa-core 4 çekirdekli 1.5GHz hız ve yine 4 çekirdekli 1.2GHz hız sunuyor. Değişik coğrafyalara göre sunulacak farklılıklara göre 2GB bellek ve 16GB depolama kapasitesi yanında, 3GB bellek ve 32GB depolama kapasiteli modelleri olacak. Muhtemelen 3GB lık modeli Amerika için sunulacak. Diğer bazı üreticilerin terkettiği microSD bellek ile depolama alanı artırma özelliği One A9 modelinde bulunmaktadır.

HTC-One-A9-gold

HTC One A9 Android 6.0 son sürümle gelmektedir. Android 6 ile harici microSD belleklerin daha etkin kullanımı harici bellek eklenmesi ayrı bir önem arzetmektedir.

2150mA’lik pili ile ilk etapta hayal kırıklığı izlen,imi yaratsa da HTC bu pilin performansı konusunda iyi şeyler söylüyor. 12 saat HD kalitesinde video oynatma, 16 saat 3G üzerinden konuşma süresi gibi. Bu performansı telefonu elimize aldığımızda denemiş olacağız. Pili hızlı şarj etmek için Qualcomm QuickCharge 2.0 özelliğini kullanmaktadır. İleride yazılım güncellemesi ile Qualcomm QuickCharge 3.0 desteği geleceği bildirilmiştir.

HTC Tanıtım Videoları:
  • Video-1
  • Video-2
  • Video-3

Buna da göz atın

HTC’den Yeni Bir Model Daha Mı Geliyor? HTC One X9

HTC‘nin yeni görücüye çıkacak modeli olan One A9 yanısıra sürpriz olarak One X9 modelinin görüntüleri …

HTC 2015 İlk Çeyrekte $11 Milyon Kar Açıkladı

HTC Q1 (ilk çeyrek) sonuçlarını açıkladı. Bu sonuçlara göre HTC şirketi bu yılın ilk çeyreğinde …