LG G2 (D802) Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından ilgili makalemize buraya tıklayarak göz atınız.

Aşağıda belirtilen Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Not: Bu işlem LG G2 Uluslararası modeli (D802) içindir. Diğer varyant G2 modelleri için uygun olmayabilir.

LG G2 modeli root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Henüz yüklemediyseniz LG G2 modelin sürücülerini bilgisayara yükleyiniz. Güncel LG PC Suite yazılımı için http://www.lg.com/tr/destek/pc-suite ziyaret ediniz veya sadece sürücü yüklemek için buradaki sürücüyü indirip kurun.

Adım 2:

Buraya tıklayarak root için gerekli olacak ioroot10.zip dosyasını indirin ve indirdiğiniz yerde ZIP dosyayı açın. İçeriği aşağıdaki gibi olacaktır.

root-lg-g2-folder

Adım 3:

 • Telefondan Geliştirici modunu aktif edin. Aktif etmek için Ayarlar > Genel sekmesi > Telefon hakkında > Yazılım bilgileri sayfasında Yapım numarası seçeneğine 7 defa tıklamak gereklidir.
 • USB Hata Ayıklama ve Sahte Konumlara İzin Ver seçeneklerini işaretleyin. AyarlarGenel > Geliştirici seçenekleri
 • Bilinmeyen kaynakları etkinleştirip Uygulamaları Doğrula seçeneğini devre dışı bırakın. (Ayarlar > Genel > Güvenlik)
 • Telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayın ve bağlantı seçeneği olarak Telefonu şarj edin seçeneğini seçin.
 • Arşivden çıkarttığınız root klasörü içerisindeki root.bat dosyasına çift tıklayarak çalıştırın. Aşağıdaki gibi DOS ekranı açılacaktır.
  root-lg-g2-3-E
 • * daemon started successfully * yazısı gelinceye kadar Enter tuşuna basın.
 • Daha sonra aşağıdaki ekranı gördüğünüzde telefonun USB kablosunu çıkartın. USB Hata Ayıklama seçeneğinin işaretini kaldırın ve birkaç saniye sonra tekrar işaretleyin. Sonra USB kabloyu tekrar takın.

  root-lg-g2-4

 • Birkaç defa Enter tuşuna basın ve aşağıdaki ekranı gördüğünüzde root işlemi tamamlanmış olacaktır.
  root-lg-g2-5
 • İşlemler tamamlanıp Dos penceresi kapandığında root işlemi tamamlanmış demektir.
 • Uygulamalar bölümüne Superuser uygulamasının gelmiş olması lazımdır. Kontrol ediniz.
  G2-Root

 

Buna da göz atın

LG G2 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Zaman zaman telefonun ilk alındığı günkü haline döndürme ihtiyacımız olabiliyor. Bunun çeşitli nedenleri olabilmekte. Örneğin, …

LG G2 ve G3 Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bazı durumlarda akıllı telefon ekranındaki görüntünün kopyasına ihtiyacımız olmaktadır. Önceleri bu işlemler için özel 3. …