LG G2 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Zaman zaman telefonun ilk alındığı günkü haline döndürme ihtiyacımız olabiliyor. Bunun çeşitli nedenleri olabilmekte. Örneğin, kötü amaçlı uygulamalardan dolayı kullanımın zorlaşması, çeşitli uygulamalardan dolayı telefonun yavaşlaması gibi bir çok nedenden dolayı buna ihtiyacımız olabilir. Ayrıca telefonu sattığınızda veya başkasına devrederken fabrika ayarlarına döndürüp vermek en mantıklısı olacaktır.

lg-g2-arkatuslar

Ancak unutulmamalıdır ki telefonu fabrika ayarlarına döndürmek cihazın kendi belleği dahil tamamen sıfırlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle gerekli gördüğünüz resim, dosyalar ve rehberinizin yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca telefonun şarjının en az %40 olduğuna emin olunuz. İşlem esnasında pilin bitmesi soruna yol açacaktır.

 

LG G2 modeli fabrika ayarlarına döndürmek için birden fazla yöntem mevcuttur. İlk yöntem menüden yapıldığı için daha kolaydır. Bir diğeri ise tuş kombinasyonu ile yapılır. Ayrıca bilinmeyen gizli bir servis menüsü ile de yapılabilir.

  • Yöntem-1
  • Yöntem-2
  • Yöntem-3

Menu > Ayarlar > Genel > Yedekle & Sıfırla

menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla  seçin. Açılan ekrandaki uyarıları tekrardan gözden geçirip Telefonu sıfırla seçeneğini seçin. Sonra açılan son ekranda Her şeyi sil tıklayın.

Telefon kapatılıp açılacaktır ve açılışta telefonun sıfırlanma işlemi bitirilecektir. Dil seçimi ekranı ile telefonunuz başlatılır. Veya yazılım güncellemesi yapmışsanız en son güncellenmiş sürümden devam edersiniz.

Bu yöntemde telefonun gizli menüsü üzerinden bu işi yapacağız.

Adım1- Telefonunuzun arama yani numara çevirme ekranına gelin ve 3845#*802# tuşlayın. Son # yazdığınızda bir servis menüsü açılacaktır. Burada LG G2 modelinizin Türkiye için olan versiyonu D802 olduğunu varsayıyoruz. Farklı bir ülke veya yere aitse 802 yerine sizin modelinizi yazın.

Adım2- Servis menüsünde Factory reset seçin ve uyarıya Yes diyerek devam edin. ,

Telefon kapatılıp açılacaktır ve açılışta telefonun sıfırlanma işlemi bitirilecektir. Dil seçimi ekranı ile telefonunuz başlatılır. Veya yazılım güncellemesi yapmışsanız en son güncellenmiş sürümden devam edersiniz.

Alternatif yöntem ise telefon kapalı iken tuş kombinasyonu ile bu işi tamamlamak.

Adım1- Telefonu güç düğmesinden kapatın

Adım2- Kapandıktan sonra güç düğmesi ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın ve bırakmayın. LG logosunu görür görmez güç açma kapama tuşunu bırakıp hemen tekrar basın ve bekleyin. Alttaki ekran gelecektir. Bu ekranda güç tuşuna tekrar basarak ilerleyin. Tekrar bir uyarı gelecektir. Tekrar güç düğmesine basın. İşlem tamamlanacaktır.

LG-hard-reset

Not: Eğer güncelleme yaparak Android Kitkat 4.4.x ve 20c veya üzeri ROM’a geçmişseniz tuş kombinasyonu biraz daha değişik olmaktadır. Şöyle ki;

Önce güç tuşu ile ses kısma tuşlarına beraber basın, LG logo göründüğünde tuşları bırakıp hemen ses kısma ve ses açma tuşlarına aynı anda hızlıca basalım. Bu durumda aşağıdakini yazan bir ekran gelir.

Erase all user data & restore default settings?
No / Yes

Bu durumda ses kısma tuşu ile Yes üzerine gelip güç düğmesi ile onaylıyoruz. İşlem tamamdır.

Buna da göz atın

LG G2 ve G3 Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bazı durumlarda akıllı telefon ekranındaki görüntünün kopyasına ihtiyacımız olmaktadır. Önceleri bu işlemler için özel 3. …

LG G2 Genel Sorunlar ve Çözüm Yolları