LG Optimus P880 4x HD Modeli İçin Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi

jelly-bean

Bilindiği gibi LG P880 4x HD modeli kullananlar uzun bir süredir bu güncellemeyi bekliyorlar. LG’nin yeni güncellemelerde gerçekten biraz ağır hareket ettiği konusunda herkesin genel bir kanısı bulunmaktadır. Ancak LG Optimus G modelinin lansmanını yaptığından bu yana P880 4X HD için bir güncelleme umudu azalmış grünüyor veya gecikeceğe benziyor. Çünkü üreticilerin yeni modelleri piyasaya sunduğunda tüm motivasyonlarının ve fokuslarının bu yeni modeller üzerine verdiklerinden eski modeller bir ölçüde üvey evlat moduna geçmekte.

Ancak duyumlarımıza göre LG P880 için android 4.1 yeni yükseltme paketini (x3_open_eu-eng 4.1.2 JZO54K) bir süredir denemekte.

LG nin bu modelinin android 4.1 güncellemesini rahatlıkla kaldırabilecek bir donanıma sahip olduğunu kolayca söyleyebiliriz. LG bu yükseltme yazılımını rafa kaldırmayı düşünmezse Türk kullanıcılarına yakında bu 4.1 güncellemesi dağıtılacaktır.

P880-v20a

7 Mart Güncelleme: Smartphenom sitesinin haberine göre Optimus P880 4X HD, Optimus P765 L9 ve Optimus P705 L7 modelleri için bu yılın ilk yarısında 4.1.2 güncellemesi resmi olarak LG tarafından duyuruldu.

Bir Çin sitesinde 20a kodlu Firmware ile P880 için olduğu belirtilen 4.1.2 yükseltimi sızdırılmıştır ve aynı anda XDA forumunda dağıtılmaya başlanmıştır. Muhtemelen bu test kullanıcılara dağıtılan kopyalardan biridir ve final sürüm değildir. Ama meraklılar hemen bunu yüklemeye başlamışlar görünüyor. Ancak bazı uygulamalar henüz tam değil, NFC desteği sıkıntılı, OTG çalışmadığı bildirilmiş. Bunlar final sürümde hazır olacaktır. Kullanıcıların bildirdiğine göre 4.1.2 ile P880 kullanıcılarını güzel haberler bekliyor. Daha iyi pil kullanımı, daha kolaylaştırılmış kullanım, sinyal seviyesinde iyileşmeler ve bir çok yenilik sizi bekliyor.

Mayıs 2013 Güncelleme
Bu makalenin yazıldığı tarihten 3 ay sonra 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi dağıtılmıştır. Bu güncelleme bilgisayarınıza yükleyeceğiniz LG PC Suite yazılımı ile yapılabilmektedir. LG PC Suite yazılımı yüklü değilse güncel yazılımı buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz. Bu yazılım ile nasıl güncelleme yapılır Androidcanavari.Net sitesinden takip edebilirsiniz.

P880 4X HD inceleme videosu (İngilizce)