Nokia HERE Harita/Navigasyon Uygulaması Android Beta Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz ay Nokia ünlü harita ve navigasyon uygulaması HERE‘yi Android platformu için yayınlayacağını duyurmuştu. Ancak ücretsiz dağıtılacak bu uygulama sadece anlaşma yapılan belirli telefon ürecileri için geçerli olacağı bildirilmişti. Öncelikle Samsung cihazlarda görünecek bu uygulama diğer telefon üreticilerinde de yayınlanabilir.

Ancak henüz beta test aşamasında bulunan uygulamanın .apk kurulum dosyası ortaya çıktı ve tabiki hemen internette yayılmaya başlandı. En son 2.2 beta sürüm numarası ile görüntülenen uygulama Samsung olmayan Android 4 ve üzeri sürümlerde çalışan diğer cihazlarda da çalışmaktadır. Uygulama beta halde iken bile Türkçe destekli gelmektedir.

here_anaekran

Uygulama online olarak kullanılabildiği gibi istenirse her defasında harita görüntülenirken data hattı harcayacağından kablosuz bağlı iken ülke haritası indirip offline iken de kullanmayı desteklemektedir. Türkiye haritası da mevcut ve yaklaşık 598MB lık bir harita dosyası indirerek Türkiye için hazır hale gelebilmektedir.

here_map_indir

Uygulama gerçek anlık trafik veriside verebilmektedir. Bunun için internet bağlantısı açık olmalıdır.

here_trafik

 

Sesli yönlendirmeler için Türkçe desteği bulunmaktadır. Ancak hazır yüklü gelmediğinden indirmek gereklidir.

here_ses_yonet here_ses_indir

Uygulamayı henüz yollarda deneme fırsatımız olmadı. İlk denememizden sonra kullanışlılığı ve diğer yorumlarımızı da ekleyeceğiz.

Uygulamayı http://here.com/beta/android/?lang=tr-TR adresinden indirebilirsiniz.