Nokia X (Normandy) Android Telefon Bir Hayal Kırıklığı mı?

Uzun bir süredir Android camiasını Nokia‘nın bir Android telefon üzerinde çalıştığı haberi heyecanlandırıyordu. Bu telefona ait ilk bilgiler geldiğinde bunun sadace bir deneme olduğu Nokia’nın Windows tabanlı telefon yaklaşımı nedeniyle hayata geçmeyeceği düşünülüyordu.

İlerleyen günlerde bu Nokia’nın Android telefon fikrinin daha sıcak ve gerçekçi olduğuna dair izlenimler arttı. Netekim cihazın görüntüleri ve özellikleri de yavaş yavaş belirmeye başladı.

nokianormandyleakaam

Geçtiğimiz günlerde @evleaks ekibi tarafından yayınlanan Nokia X telefona ait son bilgilere göre telefonun teknik özellikler bakımından çok da heyecan verici olmadığı görülmektedir.

4-inch WVGA ekran, dual-core 1GHz Snapdragon işlemci, 512MB RAM, 4GB micro SD bellek, 5 MP kamerave 1500 mAH pil özelliklerine baktığımızda oldukça giriş seviyesi bir telefon özellikleri görüyoruz.

6 ayrı renkte sunulması planlanan Nokia X bildiğimiz Android’in oldukça modifiye edilmiş halini barındıracak ve belkide sadece bazı Andoid uygulamalarını çalıştıracak. Çünkü Nokia bu telefon için kendi uygulama mağazasını oluşturacak görünüyor.

Nokia Lumia serisi düşük seviye telefonlarla iyi bir yer edinmişken, yine düşük bir seviye Android telefonla ne gibi bir iş çıkartabilir göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz?