Onyo XTab 8GB 7″ Tablet

Onyo markasının Türkiye’de satılan bir çok modeli arasından sıyrılan ve satış adetleri bakımından en popüler modellerinden biri olan XTab 7 inçlik modeli özellikle ucuz fiyatıyla dikkatleri çekmektedir.

onyo-xtab-7

Tablet Allwinner marka A23 Dual Core 1.5 Ghz işlemciyle gelmektedir ve emsallerine göre fena sayılmaz. Cihazın ekranı Android tabletlerde giriş seviyesi standardı olan 7 inç boyutlarında ve kapasitif özellikli. Yani en fazla 5 noktadan çoklu dokunmaya izin veriyor.

Cihaz 8 GB dahili depolama alanı ile gelmekte ama bu yetmez derseniz microSD bellek yuvasını kullanarak dahili depolama alanını artırabiliyorsunuz. En fazla 32 GB bellek takılabiliyor. Bellek ise 512MB. Bunun 1 GB olmasını beklerdik ama fiyat performans oranı dikkate alındığında bunun birçok uygulama için yeterli olabileceğini düşünüyoruz.

Cihaz Android 4.2 sürümü yüklü gelmektedir. Ekran çözünürlüğü 800×400 piksel. İyi kalitede bir görüntü umuyorsanız başka bir cihaza bakmanız gerekecek. Cihazın hem önünde hem de arkasında kamera bulunuyor.

Onyo-Xpad-7-red

Kutuyu açtığımızda karşımıza tabletin yanı sıra, şarj cihazı, usb çevirici, kullanım kılavuzu, garanti belgesi çıkmaktadır. Bunların yanında pek de alışık olmadığımız üzere bir OTG bağlantı kablosu da gelmekte. Bu da cihazın OTG uyumlu olması demek. Yani bu durumda USB bağlantılı harici cihazları tabletimize bağlayabiliyoruz. Harici mouse, klavye, USB taşınabilir bellek, USB wifi modem gibi cihazlar OTG bağlantı kablosu vasıtasıyla bağlanabiliyor.

Tabletin Türkiye’de beyaz, pembe, siyah renk modelleri bulunmaktadır.