Panasonic KX-PRX120 Android Tabanlı İlk Ev Telefonu

Akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saat ve giyilebilir diğer teknolojik aletlerde kullanılan Android mobil işletim sistemiyle artık ev telefonlarında da karşılaşacağız. Bu anlamdaki ilk örneklerden birisi Panasonic’ten geldi. Firmanın KX-PRX120 adındaki ev telefonunda Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi kurulu geliyor.

Panasonic-KX-PRX120-a-Home-Phone-with-Android-OS

3.5 inç boyutundaki TFT LCD ekranda HVGA yani 480 x 320 piksel çözünürlükte görüntüler oluşturulabiliyor. Çoklu dokunmatik destekli olarak tasarlanan bu kapasitif ekran üzerinden kontrol işlemleri ve ayarlamalar gerçekleştirilebiliyor.

Wi-Fi, Bluetooth, GPS gibi kablosuz bağlantı teknolojilerinin desteklendiği ev telefonunun ön kısmında 0.3 MP çözünürlük desteği sunan bir kamera yer alıyor. Bu kamera, tahmin edebileceğiniz gibi görüntülü görüşmeler için tasarlanmış. Ürünün dahili hafızasının genişletilebilmesi adına microSD ve microSDHC yapıdaki kartlara destek sunuluyor. Öte yandan microUSB arabirimi üzerinden kablolu bağlantı kuran telefon, böylece bilgisayar ya da herhangi bir USB adaptör üzerinden de şarj edilebiliyor.

Numara engelleme modu, numaraların kayıt edilmesi vs gibi ayrıntılara destek veriliyor. Öte yandan 1450 mAh kapasitesindeki batarya ile beraber geldiğini de belirtelim.

Telefon için belirlenen fiyat etiketi ise 259 dolar.

Ürünün web sayfası: http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/News/Latest+News/New+Touch+Panel+Cordless+Phones+-+Exclusive+in+Design,+Smart+in+Function/12907494/index.html

 

Kaynak: Pc Labs