Pepsi’den Android Telefon Atağı

İçecek sektörünün dev firmalarından olan PepsiCo‘nun geçtiğimiz gün akıllı bir telefon çıkaracağı ile ilgili söylentiler yayılmıştı. Bugün ise şirketin ilk telefonu olduğu söylenen Pepsi P1‘in görseli yayınlandı.

Kaynağa göre Pepsi P1 rekabetçi bir fiyata ve ilginç özelliklere sahip olacak. Pepsi P1 teknik özellikleri arasında FullHD çözünürlükte 5.5-inç ekran, 1.7 GHz hızında MediaTek MT6592 işlemci, 2GB RAM16 GB dahili bellek, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera yer alacak. Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile çalışacak olan telefonda ayrıca 3000 mAh gücünde batarya bulunuyor. Elde edilen bulgulara göre yeni Pepsi P1, 20 Ekim‘de Pekin’de duyurulacak.

pepsi-phone

Weibo’da ortaya çıkan telefonun resmi net olmamakla birlikte arka kısımda Pepsi logosunun üzerinde göründüğü kadarıyla bir parmak izi sensörü gözükmekte. Telefon sadece Çin’de mi yoksa diğer ülkelerde de satışa sunulacak mı henüz bilinmiyor. O yüzden bunları öğrenmek için biraz beklemek zorunda kalacağız.

Şirket tarafından herhangi bir resmi açıklama olmasa da  üst sınıf amiral gemileri ile alt sınıf Android telefonlar arasında bir geçiş cihazı olan Pepsi P1 Çin pazarında satışa çıktığı zaman tahmini satış fiyatı 1,299 Yuan yani 205 Dolar civarında olacak.

 

Kaynak:Teknolojioku