Pokémon GO Fırtınası Esmeye Başladı – Güncel Sürüm 0.63.1

Japonya’da 1995’te yaratılan çizgi dizinin Niantic, Inc firması tarafından çıkartılan ilk mobil oyunu Pokémon GO çılgınlığı mobil cihazlarla beraber tüm dünyayı sardı. “Artırılmış gerçekliğe” dayalı oyunda Pokemon karakterleri, telefonların kamerası kullanılarak gerçek dünyada görülüyor. Amaç oyunun size hedef olarak gösterdiği yerlere gidip sanal karakterleri yakalamak.

pokemon-2

İnsanlar yataklarında, yemek yerken, hatta klozetlerin üstünde Pokemon karakterlerini görüntüleyip videolarını paylaşıyor.

Ama en tehlikelisi dışarı çıkmak. Metroda, hatta striptiz kulübünde bile Pokemon avlayıp paylaşanlar var.

Avustralya’da polis, “Karşıdan karşıya geçerken telefonunuza bakmayın. Pokemon avlarken ölebilirsiniz” diyerek halkı uyardı.

pokemon-1

Henüz sadece bir kaç ülkede resmi olarak indirilmeye sunulmuş olan Pokemon Go oyunu şu an Play Store’dan Türkiye’den indirilemiyor. Nedeni oldukça merak ve ilgi uyandıran oyunda sunucular hızla bekelenenden fazla yüklenme olduğundan birçok ülkede yayınlanması durduruldu. Aşağıdaki Play Store linkine girdiğimizde ülkemizde “Bu öğe hiçbir cihazınızla uyumlu değil” uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Aşağıdaki Play Store linkinden veya cihazınızdan Play Store uygulamasından bulun ve indirmeyi deneyin.

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free

Ancak Andoiddunya.Com takipçileri Pokemon Go‘nun en son Android sürümünü indirip oynayabilecekler. Unutmayın Android 4.4 ve üzeri bir Android cihazınız varsa yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıklayıp oyunun .apk dosyasını indirip telefon veya tabletinizden manuel yükleyerek oyunu oynayabilirsiniz.

İndir “Pokémon GO” com.nianticlabs.pokemongo_0.63.1.apk – 533 defa indirildi – 86 MB

Oyunun modlu halini yükleyip oynamak isteyenler Android Zone sitesine göz atabilirler.

Oyunun nasıl oynanacağı konusunda bilgi almak için oyunun Türkiye destek sitelerinden olan http://www.pokemongo.gen.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.