Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) Sim Kilidi (Unlock) Nasıl Açılır?

Eğer yurtdışından gelmiş yabancı operatör kilitli bir Galasy S4 telefonunuz varsa veya yurt içi operatör değiştirmişseniz başka operatörün sim kartını normalde kullanamazsınız. Kullanmak için telefeonun operatör sim kilidinin açılması gereklidir. Yeni operatörünüzden sim kilit unlock kodu isteyebilirsiniz. Muhtemelen bunu alamayacaksınız. Samsung bunun için bir çok modelinde olduğu gibi S4 modelinde de servis menüsünden bunun yapılmasının imkanını tanımıştır.

Tabiki her zaman olduğu gibi kılasik uyarımızı yapalım. Bu türlü operatör kilit işlemlerini yapmak riskli olabilmekte, yanlış bir işlem neticesinde telefonunuz zarar görebilir. Ayrıca telefonun sim kilidini açmak bazı ülkelerde kanuni olmayabilir. Bu durum sizin sorumluluğunuzdadır ve bunu araştırınız.

Herşeye rağmen bunu yapmak istiyorsanız aşağıdaki işlemlere başlamadan önce gerekli ise telefonunuzdaki her şeyin yedeğini alınız.

  1. Numara çevirme bölümünden *#0011# tuşlayın ve ara tuşuna basın. USSD kodu Çalışıyor türünden bir mesaj ekranan gelecektir. Daha sonra UNKNOWN APPLICATION mesajı alıyorsanız bu kod sizin telefon için uygun olmadığını belirtir.
  2. Menü tuşuna bastıktan sonra Geri tuşuna basın. Daha sonra menü tuşuna tekrar basın ve KEY INPUT seçin. Sonra 1 giriniz ve OK tuşuna basarak Servis Moduna geçin.S4unlock1
  3. Menü tuşuna basarak ana menüye geri dönelimS4unlock2
  4. UMTS‘ye dokunun. Aşağıdaki ekran açılınca PHONE CONTROL seçin.S4unlock3
  5. NETWORK LOCK seçinS4unlock4
  6. Sonrasında aşağıdaki gibi 3 seçenek çıkacaktır. PERSO SHA256 OFF seçinS4unlock5
  7. Daha sonra ana menüye dönmek için Menü tuşuna basın. Ana menüye döndüğünüzde [6]COMMON seçin ve sonrasında  [6] NV REBUILD.S4unlock6
  8. Daha sonra telefon Golden Backup exists mesajı verecektir. Burada [4] Restore Back-up seçin.
  9. S4unlock7Sonrasında telefonunuz kendi kendine bir şeyler yapacaktır.  Bu işlemler birkaç dakika sürebilir, sabırlı olmalısınız. Sonunda kendini yeniden başlatacaktır. Tekrar telefonunuz başlatıldığında artık kilidi açılmış olacaktır.
Kaynak: http://www.redmondpie.com