Samsung Galaxy S4 Nasıl Güvenli Modda Çalıştırılır?

Bilgisayarlarımızdan biliyoruz, bazen işletim sistemi normal şekilde açılmıyorsa veya kontrol dışı kaldıysa bize Güvenli Modda (Safe Mode) bilgisayarı çalıştırma olanağı sağlanır. Güvenli modda açtığımızda ise otomatik çalışan programlar ve servisler devre dışı bırakılarak sadece bilgisayarın açılması için gerekli şeyler yüklenir. Bu durumda sorun teşkil eden yazılım veya sürücüyü silme imkanımız olabilir.

Cep telefonlarında da bazen böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz. Örneğin açıldığı gibi tekrar otomatik kapanan veya hiç açılmayan, takılan Android telefonlar gibi. Bu durum için Samsung Galaxy serisinin Güvenli Modda açılmasına izin vermektedir.

Bu konumuzda Samsung’un Galaxy S4 modelinin nasıl Güvenli Modda açacağımızı göreceğiz. Diğer Samsung modellerinde de bu imkan vardır ama bu modda açmanın yöntemi her modelde farklı olabilmektedir.

Samsung Galaxy S4 (GT-I9500) modeli Güvenli Mod kipinde açmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Telefonu tamamen güç düğmesinden kapatınız (Power Off)
    San_poweroff
  2. Telefon tam kapandıktan sonra şimdi tekrar açma düğmesine basın ve parmağınızı bırakmayın.
  3. Ekranda ilk açılış Samsung yazısı görünce ana ekran tuşunun solundaki tuşa parmağınızla telefon kilit ekranı gelinceye kadar hızlı şekilde pat pat dokunun çekin.
    galaxy-s4-left
  4. Telefon kilit ekranı açılınca artık durabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde sol altta Güvenli mod yazısı gördüğünüzde artık işlem başarı ile tamamlanmış demektir.

Sam-guv_mod

Bu durumda artık telefonda sistem uygulamaları haricinde diğer uygulamalar otomatik yüklenmemiş olarak açılacaktır. Sorun yaşadığınız bir uygulama varsa güvenle kaldırabilirsiniz.

Güvenli moddan çıkmak için telefonu normal şekilde kapatıp açmanız yeterlidir. Halen güvenli modda açılıyorsa telefonu kapatın ve pilini çıkartıp birkaç dakika bekleyip tekrar takın ve yeniden başlatın

Bu işlemi anlatan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

İlgili makale: Samsung Galaxy S2 ve S3 Nasıl Güvenli Modda Çalıştırılır?

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S4 (i9500) Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından …

Samsung Galaxy S4’e ClockworkMod Recovery Yüklemek

Samsung‘un yeni amiral gemisi i9500 kodlu Galaxy S4 modeli hızlıca yaygınlaşmaya başladı. Root ve özel …