Samsung Galaxy S4 Söylentiler: “floating touch” özelliği

Bilindiği gibi Samsung Galaxy S4 henüz piyasaya duyurulmadı ancak çeşitli noktalardan alınan bigiler, tesbitler neticesinde bazı özellikleri söylenti seviyesinde olsa da ortaya çıkmaya başladı. Ancak unutulmamalıdır ki bunlar Samsung tarafından konfirme edilen şeyler değildir henüz.

Samsung-galaxy-s4
Samsung-galaxy-s4

Ancak bu sözü edilen özellik gerçekten akıllı telefon camiasında ilk defa kullanılacak bir özellik. Bilindiği gibi bu tip akıllı telefonlarda ekrana dokunup çeşitli şekiller çizerek bazı komutları aktif hale getirebiliyoruz (gesture control). Note II de ise bu bir Stylus kalem ile yapılabiliyordu. Ancak bu defa Samsung bu tip işleri ekrana dokunmadan uzaktan parmak hareketleri ile yapma niyetinde. Yani ekrana dokunarak yaptığımız bir çok işin dokunmadan uzak el veya parmak hareketi ile yapılıyor olması anlamına gelir. Samsung’un kullanmak istediği Atmel’in yeni maXTouch-S kontrol ünitesi fotoğraf galerisi açmak ve gezinmek, aramaya hızla cevap vermek gibi dokunma gereken işlemleri dokunmadan halletmemize yardımcı olacak.

Dediğimiz gibi bu sadece bir söylenti ancak Samsung amiral gemisi bayrağını S4 ile taşımak için bu tip devrim nitelikli özellikleri eklemek niyetinde olduğu düşünülmekte.

Siz ne dersiniz?