Samsung Galaxy S5′te Bölgesel SIM Kilidi Nasıl Açılır?

Samsung’un 11 Nisan’da 155 ülkede satışa sunduğu Galaxy S5′in geçtiğimiz sene Galaxy Note 3 modelinde karşımıza çıkan bölgesel SIM kilidine benzer bir kısıtlamaya sahip olduğu ortaya çıktı.İşte yurt dışından alınan Samsung Galaxy S5′in bölgesel SIM kilidini çözmenin yolu.

11 Nisan’da ülkemizde 16 GB’lık versiyonu 2199 TL’den 32 GB’lık versiyonu ise 2299 TL‘den satışa sunulan Samsung Galaxy S5 modelinde geçtiğimiz sene Galaxy Note 3 modelinde getirmiş olduğu bölgesel SIM kilidi kısıtlamasını devam ettiriyor. Samsung Galaxy Note 3 ile ilk defa karşımıza çıkan bölgesel SIM kilidi kısıtlaması Samsung’un yeni amiral gemisinde Note 3′e göre biraz revize edilmiş haliyle yer alıyor.

Samsung Galaxy S5′in kutu üzerinde; “European Model: This product should be activated with a SIM card issued from a mobile operator within Europe. (as defined EU/EEA, Switzerland and the following Non-EEA countries Albania, Andorra, Bosnia and Herzegovina, Former Yugoslav Republic of Macedonia (F.Y.R.O.M), Monaco, Montenegro, San Marino, Serbia and Vatican City.) To use SIM cards from other regions, a cumulative call over five minutes must first be made with the SIM card from European operators.” bilgisini yer veren Samsung, yurt dışından Galaxy S5 almak isteyen kullanıcılara farklı bir kısıtlama hazırladığını gösteriyor.

Amerika’da yaklaşık 700$‘dan satışa sunulan Galaxy S5′e yurt dışından sahip olmak isteyen kullanıcılar ülkemizde telefonlarını sorunsuz olarak kullanabilmek için telefonu satın aldıkları ülkeye ait bir SIM kart ile kullanmak zorunda.

Telefonun satın alındığı ülkeye ait bir SIM kart ile yaklaşık 5 dakikalık telefon görüşmesi yapılması durumunda Samsung’un koymuş olduğu bölgesel SIM kilidi ortadan kalkıyor ve telefonu bölgesel SIM kilidine takılmadan tüm ülkelerde sorunsuz olarak kullanılabiliyor.

Amerika’dan veya Suudi Arabistan’dan Samsung Galaxy S5 getirtmek isteyen okurlarımızın telefonlarını ülkemizde sorunsuz bir şekilde kullanabilmesi için Amerika veya Suudi Arabistan’da hizmet veren bir operatör firmasının SIM kartı ile telefonda 5 dakikalık telefon görüşmesi yapması gerekiyor. Telefonla yapılan 5 dakikalık arama sonrası telefonu ülkemizde yasal takip mesajına maruz kalmadan sorunsuz olarak kullanabilmek için yolcu beraberinde getirilen telefonlarda izlenen IMEI kaydı adımlarını yapmanız gerektiğini belirtelim.

Kaynak : www.androidcanavari.net