Samsung Galaxy S5 İlk Haftalık Satışlarıyla iPhone 5S’i Solladı

Kısa bir süre önce, 11 Nisan’da uluslararası pazarda satışa çıkan Samsung’un yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy S5 yoluna güçlü adımlar ile devam ediyor. Gelen raporlara göre cihaz, satışa sunulduğu hafta, Apple’ın iPhone 5s’inin çıkışına göre çok daha başarılı bir tablo çizmiş.

Buna göre Samsung Galaxy S5, Amerika Birleşik Devletleri genelinde toplam yüzde 25′lik bir paya sahip. Akıllı telefonun Kanada’daki payı ise yüzde 18. İş Apple’ın iPhone 5s’ine geldiğinde ise durum pek parlak değil. iPhone 5s, Amerika genelinde 18′lik pazar payına sahipken, bu değer Kanada’da yüzde 13′e kadar düşüyor.

galaxys5

iQmetrix adlı bir şirket tarafından sunulan raporlar, 15 bin satış mağazası üzerinden yapılan değerlendirmeler ile hazırlanmış. Verilerin toplandığı tarihler ise, iPhone 5s için 20 – 22 Eylül 2013 ve Samsung Galaxy S5 için de 11 – 13 Nisan 2014 şeklinde.

Verilere daha detaylı baktığımızda Galaxy S5 en çok Güney Amerika bölgesinde başarılı bir satış grafiği yakalıyor. 11 – 13 Nisan arasındaki akıllı telefon satışlarının yüzde 41′i tek başına Samsung’un yeni canavarının olmuş. Kuzeydoğu bölgelerinde bu değer yüzde 30, ülkenin Ortabatı kesiminde yüzde 23 ve Batı kısmında ise yüzde 21′lik bir satış payı gözleniyor.

Kaynak: Scroll

Buna da göz atın

Yeni Samsung Galaxy S5 Modelin S4 İle Karşılaştırılması

Samsung nihayet yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S5‘i Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC) tanıttı. S5’le …