Samsung Galaxy S5 Serileri Şekillenmeye Başladı

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S5 ile başlayan Galaxy S5 serisi yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Geçtiğimiz piyasaya çıkan Galaxy S4’de olduğu gibi Galaxy S5 serisi de geniş bir yelpazeye yayılacak.

Donanım Günlüğü‘nün haberine göre Galaxy S5’in ardından fotoğraf özellikleriyle öne çıkan Galaxy S5 Zoom özellikleri ortaya çıkmıştı. Şimdiyse Galaxy S5 Mini’nin özellikleri detaylanmaya başladı. Ayrıca Samsung’un Galaxy S5 Active modeli üzerinde çalıştığı iddia edilse de modelle ilgili bilgiler henüz onaylanmadı. Modelin 20 mp kamera ile geleceği söylenmekte. Ayrıca önemli görülen bir yenilik ise kamera kısmının arka kapakta dikkat çekici bir şişkinlik yapmıyor oluşu. Cihaz bu sayede bir akıllı telefona daha çok benzeyecek. Galaxy S4 Zoom modelinde arka kamera oldukça fazla çıkıntı vermekteydi.

Galaxy S5 Mini’ye dönecek olursak, Galaxy S5 ile aynı tasarım özelliklerine sahip olacak. Son iddialara göre 4.5 inç boyutunda 720p çözünürlüğünde Super AMOLED ekranın görev yapacağı telefonda, Snapdragon 400 çip seti ve 4 çekirdekli işlemci bulunacak. Galaxy S5 Mini, 1.5GB RAM, 16GB arttırılabilir hafıza, 8 mega piksel arka, 2 mega piksel ön kamera ve 2.100 mAh kapasiteli bataryayla gelecek. Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanacak olan Galaxy S5 Mini, Samsung’un TouchWiz ara yüzünü kullanacak.  Galaxy S5’nin abisi Galaxy S5’te olduğu gibi toza ve suya karşı dayanıklı olacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca kalp ritmi sensörü de Glaxy S5 Mini de yer almayabilir.

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) Nasıl Root Yapılır?

Samsung Galaxy S5 modeli root yapmak için şu adımları takip ediniz. Adım 1: Samsung telefonunuzu USB …

Yeni Samsung Galaxy S5 Modelin S4 İle Karşılaştırılması

Samsung nihayet yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S5‘i Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC) tanıttı. S5’le …