Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212 Telefon Özelliğini Aktif Etmek

SM-T212

Bu ROM yükleme işlemi SM-T212 modeli için SM-T211 ROM yükleyerek 3G/telefon özelliklerinin aktif edilmesi işlemidir. Bilindiği gibi T212 modelinde SIM yuvası bulunur ancak ülkemizde telefon özelliği kapalı olarak satılmaktadır.

Aşağıda belirtilen ROM Yükleme işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Aşağıdaki işlem çeşitli kaynaklardan alınmış olup tarafımızca test edilmemiştir. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Unutulmamalıdır ki bu ROM değişimi neticesinde cihazınız garanti dışı kalacaktır. Buradaki yüklenecek ROM hazır root edilmiş SM-T211 orijinal ROM dur.

Bu işlem Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212 modeli içindir. Farklı bir modele bu işlemi yaparsanız tabletiniz kullanılamaz hale gelebilir. Tablet modelinizin SM-T212 olduğunu Ayarlar -> Cihaz Hakkında -> (Model numarası) menüsünden teyit ediniz.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 T212 modele ROM yükleme için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Samsung telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un telefonunuzu sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Telefonunuzun en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:

Aşağıdaki butonlara basarak ODIN ve PreRooted_SM-T211XXAMGL.tar.md5 ROM dosyasını indirin.

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77822 defa indirildi – 3 MB

PreRooted_SM-T211XXAMGL.tar.md5 İndir

Adım 3:

Telefonunuzda Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin.

Nasıl yapıldığı detayı için tıklayınız.

Adım 4:

Tableti kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home Tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye kadar aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

warning_recovery

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. “Downloading…” yazan Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Makale veya konuyu beğendiyseniz ve işinize yaradıysa, bana bir kahve ısmarlamak için aşağıdaki BTC, ETH veya ETC hesaplarımıza biraz bozuk para atabilirsiniz 🙂

BTC: 1BQa1dQVzGySnNTLVvn3AZrPkQSJXDbZxi
ETH: 0x5a2d7ec259ec49c1e962c1c456e4b41f574c86ba
ETC: 0x16e58a9477aedc56a742c503b90dd40d2ae5cfaf

Alternatif olarak, bu blog sitesini çalışır halde tutmak için ihtiyaçlarınızı satın almak için aşağıdaki affiliate linkler üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bize bir kaç kuruş komisyon göndereceklerdir. Sizin cebinizden ek bir şey çıkmaz.Patreon Destek!

Adım 5:

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-6‘e geçiniz.

Adım 6:

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN3 uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Odin3-10

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

Daha sonra AP butona basıp indirdiğiniz sonu .tar.md5 ile biten dosyayı dosyasını seçin. Options bölümünden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Auto Reboot seçili olsun. Ayarlar yukarıdaki gibi olmalıdır. Dosyanın açılıp yüklenmesi için bir süre bekleyiniz. Added!! mesajı geldiğinde yükleme tamamdır.

Son olarak “Start” butonuna basın ve root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde tabletiniz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.

Cihazınızın telefon özelliği ve/veya 3G için  IMEI kaydının yapılması söz konusu olabilir. IMEI kontrolü yaparak gerekiyorsa cihazın IMEI’sini kaydettirin.

Kaynak: teknosoru.com blog / XDA Developers