Samsung Galaxy Tab 3 7.0 (T210/T210R) Nasıl Root Yapılır?

samsung-galaxy-tab-3-70-sm-t210-beyaz-tabletler-samsung

GÜNCELLEME: Bu makaleden sonra T210 modelini kolayca root etmenin başka bir yöntemi ile ilgili makale hazırladık. Öncelikle onu takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak ilerleyiniz.
Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından ilgili makalemize buraya tıklayarak göz atınız.

Aşağıda belirtilen Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Bu root işlemi SM-T210/T210R için güncel 4.1.2 firmware sürümün modifiye edilmiş halidir ve yüklendiğinde otomatik root halinde sistem açılır. Bu root edilmiş ROM yüklendiğinde herhangi bir custom recovery (CWM veya TWRP) içermez. Bu modeller için recovery işlemi hazır olduğunda burada yayınlanacaktır.

Bu işlem Galaxy Tab 3 7.0 SM-T210/SM-T210R modelleri içindir. Farklı bir modele bu işlemi yaparsanız tabletiniz kullanılamaz hale gelebilir. Tablet modelinizin SM-T210 veya SM-T210R olduğunu Ayarlar -> Cihaz Hakkında -> (Model numarası) menüsünden teyit ediniz.
Bu root yöntemini en son ROM sürümü olan 4.4.2’ye güncellemiş olanlar denemesinler. 4.4.2 kullananalar buradaki root yöntemini uygulayınız.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 T210/T210R modelleri root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Samsung cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un cihazınızı sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Tabletinizin en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

 

Adım 2:

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77916 defa indirildi – 3 MB

ODIN v3 uygulamasını bilgisayara indiriniz ve zip paketini açınız.

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77916 defa indirildi – 3 MB

Buraya tıklayarak 4.1.2 Pre-Root ROM (prerooted.tar.md5) indiriniz.

Adım 3:

Tabletinizde Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. (Nasıl yaparım?)

Adım 4:

Tableti kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home Tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye kadar aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. “Downloading…” yazan Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Makale veya konuyu beğendiyseniz ve işinize yaradıysa, bana bir kahve ısmarlamak için aşağıdaki BTC, ETH veya ETC hesaplarımıza biraz bozuk para atabilirsiniz 🙂

BTC: 1BQa1dQVzGySnNTLVvn3AZrPkQSJXDbZxi
ETH: 0x5a2d7ec259ec49c1e962c1c456e4b41f574c86ba
ETC: 0x16e58a9477aedc56a742c503b90dd40d2ae5cfaf

Alternatif olarak, bu blog sitesini çalışır halde tutmak için ihtiyaçlarınızı satın almak için aşağıdaki affiliate linkler üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bize bir kaç kuruş komisyon göndereceklerdir. Sizin cebinizden ek bir şey çıkmaz.Patreon Destek!

Adım 5:

Tabletinizi USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-6‘e geçiniz.

Adım 6:

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Odin3-10

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

Daha sonra AP butona basıp indirdiğiniz prerooted.tar.md5 dosyasını seçin. Options bölümünde Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki gibi olmalıdır.

Son olarak “Start” butonuna basın ve root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde tabletiniz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır. Artık cihazınız root edilmiş olarak açılacaktır.

Açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Bazı nedenlerden dolayı SuperSU uygulaması yüklü değilse Play Store’dan indirip yükleyin. SuperSU uygulamasını çalıştırın. Bir güncelleme yapmak için sizden onay isteyecektir.

Eğer bunun üzerine CWM Recovery yüklemek isterseniz buradaki makalemizle devam edin.
Eğer açıldığında ekran titriyor, renkler parlıyorsa buradaki makalemize göz atınız.
Root durumunu test etmek için ücretsiz yükleyebileceğiz Root Check uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama hakkında detay bilgi için tıklayınız.

Root Check
Root Check
Developer: JRummy Apps
Price: Free
Bundan sonraki ilk işiniz eminiz ki telefonunuzda hazır gelen ve kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırmak olacaktır. Bunu yapmak için buradaki makalemize göz atabilirsiniz.