Samsung Galaxy Tab T210 4.4.2 Kitkat Güncellemesi

Samsung‘un Türkiye’de özel kampanya ile çok sattığı T210 model tablete sonunda 4.4.2 Kitkat güncelleme geldi. Otomatik olarak (OTA) bunu yükleyebilirsiniz. Cihaza root atmış veya custom ROM yüklemiş kişiler otomatik güncelleme sıkıntısı yaşayabilir. Burada anlatılan yöntemle manuel olarak kurabilirsiniz.

samsung-galaxy-tab-3-70-sm-t210-beyaz-tabletler-samsung

Öncelikle cihazınızın yedeğini almanızı hatırlatalım. Aksi takdirde cihazınızda olası veri kaybı veya yanlış işlemden dolayı cihazınızın kullanılamaz gelmesinde kimsenin sorumluluğu olmayacaktır. Bu bilinçle cihazınıza müdahale etmelisiniz.

Bu işlem sadece T210 modeli içindir. Diğer Samsung model tabletler için değildir. Başlamadan önce cihazınızın bataryasının en az %50 dolu olduğundan emin olun.

Yükleme sonucunda tabletiniz sıfırlanmaz, mevcut uygulamalar ve ayarlarınız korunacaktır.

Makale veya konuyu beğendiyseniz ve işinize yaradıysa, bana bir kahve ısmarlamak için aşağıdaki BTC, ETH veya ETC hesaplarımıza biraz bozuk para atabilirsiniz 🙂

BTC: 1BQa1dQVzGySnNTLVvn3AZrPkQSJXDbZxi
ETH: 0x5a2d7ec259ec49c1e962c1c456e4b41f574c86ba
ETC: 0x16e58a9477aedc56a742c503b90dd40d2ae5cfaf

Alternatif olarak, bu blog sitesini çalışır halde tutmak için ihtiyaçlarınızı satın almak için aşağıdaki affiliate linkler üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bize bir kaç kuruş komisyon göndereceklerdir. Sizin cebinizden ek bir şey çıkmaz.Patreon Destek!

Samsung USB sürücülerinin yüklü ve USB ile bağlandığında cihazınızın bilgisayar tarafından tanınıyor olmalıdır. USB sürücüleri yüklü değilse http://www.androiddunya.com/samsung-android-telefonlar-icin-windows-suruculeri/ bölümünden indirip kurunuz.

Adım 1-

Telefonunuzda Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. (Not: Geliştirici seçenekleri menüsüne ulaşamıyorsanız buraya bakın)

Adım 2-

Aşağıdaki butona tıklayıp ODIN v3 yardımcı programını indirin ve ZİP dosyayı açın. ODIN programı zaten bilgisayarınızda varsa bu adımı geçin.

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77822 defa indirildi – 3 MB

Buraya tıklayarak 4.4.2 firmware içeren dosyayı indirin. (T210XXBNH5_T210OJVBNH1_TUR.zip). İndirdiğiniz ZİP dosyayı açın.

Adım 3-

Tabletinizi güç düğmesinden kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

  • Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 4-

  • Kılasör içindeki ODIN uygulamasını çalıştırın ve aşağıda resimdede göreceğiniz gibi AP kısmından indirdiğiniz T210XXBNH5_T210OJVBNH1_HOME.tar.md5  dosyasını seçin. <OSM> Wait mesajı ile beraber dosya ismi AP bölümünde belirinceye kadar bir süre bekleyin.
  • ODIN uygulamasında sol üstte ID:COM bölümünde uygun port olduğunda beliren 0:COMxx  gördüğünüzde telefonunuza başarı ile bağlandınız demektir. Görmüyorsanız kabloyu başka bir USB porta bağlayın.

Odin3-10

  • Option bölümünde seçenekler aynen yukarıdaki gibi olmalıdır. Re-Partition seçili olmamalıdır.
  • Start butona tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bitince telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.Sonrasında cihazınız 4.4.2 Kitkat yüklü olarak göreceksiniz.
Yeni sürüm 4.4.2 için Custom recovery ve root rehberi arıyorsanız buradaki makalemize göz atabilirsiniz.

Buna da göz atın

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 (T210/T210R) Nasıl Root Yapılır?

Bu root işlemi SM-T210/T210R için güncel 4.1.2 firmware sürümün modifiye edilmiş halidir ve yüklendiğinde otomatik root …