Samsung Galaxy Tab T210/T210R Ekran Titreme Sorunu

Bazı T210/210R kullanıcıları tabletlerini prerooted.tar.md5 pre-rooted yani hazır root edilmiş ROM yükledikten sonra ekranda titreme, renk değişmesi, parlaması şeklinde sorun gördüklerini bildirmişlerdir.

Burada bu sorunu giderdiği bildirilen ve XDA-Developers forumunda yazan bir çözümü sunmak istedik.

Bu işlem Galaxy Tab 3 7.0 SM-T210/SM-T210R modelleri içindir. Farklı bir modele bu işlemi yaparsanız tabletiniz kullanılamaz hale gelebilir. Tablet modelinizin SM-T210 veya SM-T210R olduğunu Ayarlar -> Cihaz Hakkında -> (Model numarası) menüsünden teyit ediniz. Bu işlemin sorumluluğu tamamen size aittir.

Şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Samsung telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un telefonunuzu sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Telefonunuzun en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:

  • Öncelikle tabletinize Custom Recovery yüklemek gereklidir. Eğer daha önce yüklemediyseniz buradaki makalemizde belirtildiği şekilde CWM Recovery yükleyin.
  • Buraya tıklayarak  (RocketTab2.1_MOD_T210_MK9_Kernel.zip) dosyasını indiriniz. (Açılan sayfada ortada küçük olan siyah Download butonuna tıklayın)
  • İndirdiğiniz bu ZİP dosyayı tabletinizin ana belleğine veya varsa SD belleğine kopyalayın.

Adım 3:

Tableti kapatınız. Kapalı iken Üst ses düğmesi + Home Tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye kadar basılı tutun. Galaxy Tab3 yazısı ekranda görününce tuşları bırakın. Aşağıdaki göründüğü gibi CWM Recovery ekranı gelecektir. Gelmedi ise işlemi baştan yapın.

CWM-1

Adım 4:

Ses açma ve kapama tuşları ile hareket ederek ikinci sıradaki “install zip” seçeneğini seçin. Bazen ses düğmelerine basında ilerlemeyebilir, ısrarla birkaç defa basın. install zip üstüne gelince güç düğmesine basıp seçin. Aşağıdaki ekran gelir.

CWM-2

Kopyaladığınız zip dosya eğer tabletin kendi belleğinde ise üstteki zaten seçilidir. SD belleğe kopyaladıysanız bir alttaki seçeneği seçin. Seçtükten sonra Güç düğmesine basın. Dosyaların listesi gelecektir. Yine ses tuşlarını kullanarak kopyaladığınız zip dosyayı seçin. (Yanlış bir kılasöre girerseniz   +++++Go Back+++++   ile geri dönersiniz)

Dosyayı seçip Güç düğmesine bastığınızda yükleme işlemi başlayacaktır.

İşlem bitince Geri tuşu ile ana ekrana gelip “Reboot” seçeneği ile yeniden başlatın.

Açıldığında ekranı kontrol edin. Düzelip düzelmediği konusunda sonuçları aşağıdaki yorum alanına yazmanızı rica ediyoruz.