Samsung Galaxy Tab T211 CWM Recovery Nasıl Yüklenir

Samsung-t211

Bu işlem sadece T211 modeli içindir. Diğer Samsung model tabletler için değildir.

T211 için alternatif custom recevery olan TWRP (dokunmatik destekli) yüklemek isterseniz buradaki makalemizi takip ediniz.

Öncelikle telefonunuzun yedeğini almanızı hatırlatalım. Aksi takdirde telefonunuzda olası veri kaybı veya yanlış işlemden dolayı telefonunuzun kullanılamaz gelmesinde kimsenin sorumluluğu olmayacaktır. Bu bilinçle cihazınıza müdahale etmelisiniz.
CWM alternatifi olan TWRP Recovery kurmak isterseniz buradaki linkteki makalemize göz atınız.

Başlamadan önce cihazınızın bataryasının en az %50 dolu olduğundan emin olun.

Samsung USB sürücülerinin yüklü ve USB ile bağlandığında cihazınızın bilgisayar tarafından tanınıyor olmalıdır. USB sürücüleri yüklü değilse http://www.androiddunya.com/samsung-android-telefonlar-icin-windows-suruculeri/ bölümünden indirip kurunuz.

Adım 1-

Telefonunuzda Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin.

Adım 2-

Aşağıdaki butona tıklayıp ODIN yardımcı programını indirin. ODIN programı zaten bilgisayarınızda varsa bu adımı geçin.

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77908 defa indirildi – 3 MB

Buraya tıklayarak  T211.CWM.v6.0.4.9.tar.md5 içeren dosyayı indirin. (T211.CWM.v6.0.4.9.tar.md5)

Adım 3-

Tabletinizi güç düşmesinden kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 4-

Kılasör içindeki ODIN uygulamasını çalıştırın ve aşağıda resimdede göreceğiniz gibi AP butona basıp T211.CWM.v6.0.4.9.tar.md5  dosyasını seçin.

 

ODIN uygulamasında sol üstte ID:COM bölümünde uygun port olduğunda beliren 0:COMxx  gördüğünüzde telefonunuza başarı ile bağlandınız demektir. Görmüyorsanız kabloyu başka bir USB porta bağlayın.

Odin3-10

Options bölmünde seçenekler aynen yukarıdaki gibi olmalıdır. Re-Partition seçili olmamalıdır.

Start butona tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bitince telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

Adım 5-

CWM yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için tabletinizi kapatın. Kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye basılı bekleyin. Bir süre sonra CWM Recovery ekranı çıkması gerekecektir. Bu tuş kombinasyonunu yapamıyorsanız Recovery ekrana kolayca ulaşmanızı sağlayan Quick Boot uygulamasını buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz.