Samsung Galaxy Tab3 Lite T110 CWM Recovery Nasıl Yüklenir

samsung_T110

Galaxy Tab3 Lite SM-T110 üzerine ClockworkMod Recovery 6.0.4.8 (CWM) sürümü yüklemesi

Bu işlem sadece Tab3 Lite SM-T110 modeli içindir. Diğer Samsung model tabletler için değildir.

Başlamadan önce cihazınızın bataryasının en az %50 dolu olduğundan emin olun.

Öncelikle telefonunuzun yedeğini almanızı hatırlatalım. Aksi takdirde telefonunuzda olası veri kaybı veya yanlış işlemden dolayı telefonunuzun kullanılamaz gelmesinde kimsenin sorumluluğu olmayacaktır. Bu bilinçle cihazınıza müdahale etmelisiniz.

Samsung USB sürücülerinin yüklü ve USB ile bağlandığında cihazınızın bilgisayar tarafından tanınıyor olmalıdır. USB sürücüleri yüklü değilse http://www.androiddunya.com/samsung-android-telefonlar-icin-windows-suruculeri/ bölümünden indirip kurunuz.

Adım 1-

Telefonunuzda Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin.

Adım 2-

Aşağıdaki butona tıklayıp ODIN yardımcı programını indirin. ODIN programı zaten bilgisayarınızda varsa bu adımı geçin.

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77919 defa indirildi – 3 MB

Buraya veya buraya tıklayarak  T110.CWM.v6.0.4.8.tar.md5 içeren dosyayı indirin. (T110.CWM.v6.0.4.8.tar.md5)

Adım 3-

Tabletinizi güç düşmesinden kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 4-

Kılasör içindeki ODIN uygulamasını çalıştırın ve aşağıda resimde de göreceğiniz gibi AP butona basıp T110.CWM.v6.0.4.8.tar.md5 dosyasını seçin. Bir süre dosyayı kontrol etmek için bekleyecektir.

 

ODIN uygulamasında sol üstte ID:COM bölümünde uygun port olduğunda beliren 0:COMxx  gördüğünüzde telefonunuza başarı ile bağlandınız demektir. Görmüyorsanız kabloyu başka bir USB porta bağlayın.

Odin3-10

Options bölümünde seçenekler aynen yukarıdaki gibi olmalıdır. Re-Partition ayarı seçili olmamalıdır.

Start butona tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bitince telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

Adım 5-

CWM yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için tabletinizi kapatın. Kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye basılı bekleyin. Bir süre sonra CWM Recovery ekranı çıkması gerekecektir. Bu tuş kombinasyonunu yapamıyorsanız Recovery ekrana kolayca ulaşmanızı sağlayan Quick Boot uygulamasını buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Eğer cihazınızı orijinal hale getirmek istiyorsanız yeniden üzerine ROM yükleyebilirsiniz. T110 cihazınıza ROM tüklemek için buradaki makalemize göz atabilirsiniz.