SWIPE7 Oyunu Oynadınız mı?

İşte yine Türk uygulama geliştiricilerin geliştirdiği yeni bir oyun tanıtım makalemizle karşınızdayız.

SWIPE7 Türk öğrencilerin programlayıp çıkardığı yeni bir oyun. Hobi olarak ve vakit geçirmek amacıyla başlanan proje daha sonra çevreden gelen olumlu yorumlar sonucu özenle hazırlanıp geniş kitlelere ulaşma hedefini yüklendi. Oyunu geliştiren öğrenciler SWIPE7‘deki asıl amaçlarının kar etmek olmadığını, bir Türk oyunun dünya genelinde milyonlar tarafından indirilmesinin gururunu yaşamak ve ülkemize yaşatmak olduğunu söylüyorlar.

Oyunun mantığı ve oynanışı gayet basit. Ekranda karşınıza sayılar geliyor ve siz ekrana dokundukça ya da kaydırdıkça sayılar büyüyor.

İçinde 7 olan sayıları (örn. 17, 27 gibi) ya da 7’nin katlarını kaydırmanız gerekiyor. Diğer sayıları gördüğünüzde ise ekrana dokunup geçiyorsunuz. Oyunun eğlencesi burada başlıyor. Her sayı ekranda belirdiği anda küçülmeye başlıyor ve tamamen kaybolmadan önce dokunarak/kaydırarak sonraki sayıya geçmeniz gerekiyor. Bunun için de yalnızca 1 saniyeniz var. Sayılar küçülürken doğru seçeneği bulmak bir hayli heyecanlı oluyor. Başlarda kolay ilerleniyor olsa da sayılar büyüdükçe doğal bir zorluk oluşuyor ve yandıkça hırslanarak daha da ileriye gitmek istiyorsunuz. Amaç imkansız gibi gözükse de 777’ye ulaşmak!

Sade bir tasarımı olan oyun göze gayet hoş gözüküyor. Oynanışının basitliğiyle de dar vakitlerde ve yerlerde bile keyifle oynanabiliyor. Şimdilik sadece tek kişilik oyun özelliği olsa da yaptığınız skorlarla arkadaşlarınıza hava atmanız ve onları yarışa çağırmanız gayet olası. Ne kadar ilerleyebileceğinizi görmek istemez misiniz? Öyleyse hemen indirip kendinizi denemeye başlayın!