WhatsApp Mesajlaşma Uygulaması Artık Web Üzerinden de Kullanılabiliyor

Bir süredir beklenen bu özellik bugün itibariyle duyuruldu. Artık bilgisayarınızdan Chrome web tarayıcı üzerinden erişilebilen WhatsApp servisi ile bilgisayarınızdan yazışmalarınızı yapabileceksiniz.

Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

1- Android telefonunuzda WhatsApp yüklü olup olmadığını kontrol ediniz. Yüklü ise en son güncelleme varsa onu yükleyiniz. Bugün itibariyle Türkiye’de 2.11.498 sürümü mevcuttur ve web uygulamasını desteklemektedir.

2- Telefonunuzdan WhatsApp çalıştırınız ve manüden WhatsApp Web seçiniz. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız QR kod tarama  ekranı açılacaktır. O ekranda bekleyin.

Eğer menüde WhatsApp Web seçeneği yoksa, uygulamanız güncel olmayabilir. Güncellemişseniz ve halen çıkmıyorsa telefonu yeniden başlatın. Hala gelmemişse o seçenek WhatsApp uygulamasını silip yeniden yükleyin. Öncesinde konuşmalarınızı yedek almayı unutmayın.

3- Bilgisayarınızda Chrome tarayıcı açın ve http://web.whatsapp.com adresine gidin. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Sol üstte göreceğiniz QR kodu telefonunuzla taratın ve telefonunuzla eşleştirme işlemini yapın.

Whatsapp-web-browser-desktop

4- Eşleştirme tamamlandığında Chrome ekranı otomatik olarak konuşma ekranınıza dönüşecektir. Artık yazışmaları yapabilirsiniz.

WhatsApp-web

 

 

Buna da göz atın

WhatsApp İle Görüntülü Konuşma Çok Yakında Geliyor

2014 yılında 22 milyar dolar karşılığında Facebook’un satın aldığı WhatsApp 2016 yılında nasıl bir değişim gösterecek?Alman …

WhatsApp Sesli Arama Özelliğini Aktif Etme

Milyonlarca kullanıcısı ile WhatsApp’dan beklenen sesli konuşma özelliği ortaya çıktığından beri birçoğunuz bunun için sabırsızlanmaktaydı. …