Wifi Protector – Kablosuz Bağlantı Güvenliği | Anti WifiKill | Anti DroidSheep

WIFI-free

Kablosuz bağlantı günümüzde çok yaygın olarak her yerde. Android cihazımızı güvenli bağlantımız olan ev ve işyerimizden değil de dışarıda otel, restoran, okul gibi kamuya açık noktalarda kullandığımızda aynı kablosuz ağ içinden gelecek saldırılara ne kadar açık olduğunuzun farkında mısınız? Çünkü o anda aynı ağda bağlı yüzlerce kişi olabilir ve içlerinden bazıları cihazınıza erişip bazı bilgilere ve uygulamlara (sms, resim, whatsapp, facebook, skype gibi mesajlaşma uygulamalarına erişim vs) ulaşmak isteyebilirler !!! (man in the middle atağı)

Whatsapp-Contact-Hacker-Tool

Ayrıca bu tip kamuya açık yerlerde internete bağlıyken aniden bağlantınız mı kesiliyor? Muhtemelen birisi Wifi Kill uygulaması ile tüm mobil cihazların wifi bağlantısını kesmeye çalışıyor.

Bu türlü saldırıların önüne geçmek için XDA editörlerinden gurkedev tarafından WiFi Protector uygulaması geliştirilmiştir. Uygulama root edilmiş cihazlarda daha etkili çalışmasına rağmen root olmayan cihazlarda da çalışmaktadır. Eğer cihazınız root edilmiş ise uygulama cihazınızın bu tip saldırılara karşı bağışıklık kazancak özellikler ekler. Root olmayanlar ise sadece uyarı ile yetinirler.

Uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Uygulamayı .apk dosyadan manuel kurmanız gereklidir.

Wifi Protector indir

Kurup çalıştırdıktan sonra ilk ekrandaki gibi Normal durum göreceksiniz. Bir saldırı görünce ikinci ekrandaki kırmızı alarm durumu gösterilecektir. Saldırganın IP adresi ve bazı detayları ekranda görünecektir. Bu durumda tavsiyemiz hemen kablosuz bağlantınızı kesin.

wifi-protector-1 wifi-protector-2

Uygulama nasıl çalışır izlemek isterseniz:

[Locker] The locker [id=3793] doesn't exist or the default lockers were deleted.