Yeni Xiaomi Mi5 Beklemeye Değer Bir Telefon Olacak mı?

Xiaomi Mi 5 için ilk resmi açıklama geldi. Xiaomi CEO’suna göre Mi5 beklemeye değer bir telefon olacak.

Geçtiğimiz gün Çin’de düzenlenen bir etkinlikle Redmi Note 3 ve Mi Pad 2’nin tanıtımlarını gerçekleştiren Xiaomi, Mi5’e ilişkin ilk resmi bilgileri etkinlik esnasında aktardı. Etkinlik esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Xiaomi CEO’su Lei Jun Mi5 için “beklemenize değer” ifadesini kullandı.

Xiaomi-Mi5

Mi5‘in çok çok iyi bir telefon olacağını ifade eden Lei Jun, telefonun tasarım ve donanım özelliklerine ilişkin ise herhangi bir ipucu vermedi.  Jun ayrıca Xiaomi’nin ürün döngüsüne ilişkin de yeni detaylar aktardı. CEO’ya göre ürün döngüsü daha hızlandırılacak. Bu ifade Xiaomi’nin bir yıl içerisinde aynı seriden iki cihaz tanıtılacağı anlamına geliyor.

xiaomi-ceo-resim

Xiaomi Mi4’ü geçen yıl yaz döneminde duyuran Xiaomi, Mi5’i ürün döngüsü tamamlanmış olmasına rağmen hala duyurmadı. Kimi kaynaklara göre Snapdragon 810’daki ısınma sorunları Mi5’in ertelenmesindeki bir numaralı etken. Xiaomi işlemcide yaşanan ısınma sorununu göze almak istemedi ve Mi5 için kullanıcıları bir süre daha bekletme yolunu seçti.

Xiaomi Mi 5’in tasarım ve teknik özellikleri gizemini korumaya devam etse de, kimi kaynaklar telefonad yer alacak bazı özellikleri bir süredir sıralıyor. 2016’da çıkış yapacak üst seviye akıllı telefonda Qualcomm’un yeni nesil dört çekirdekliSnapdragon 820 işlemcisi kullanılacak. 5.1 ya da 5.2 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekranın yer verileceği telefona ayrıca 4GB RAM, parmak izi tarayıcısı, Android 6.0 Marsmallow işletim sistemi, metal kasa, 16MP arka kamera ve 8MP ön kamera eşlik edecek.

Kaynak: Teknolojioku.com