YouTube “ağ ile ilgili bir sorun oluştu 401” hatası

Eğer YouTube güncel Android uygulamasında “ağ ile ilgili bir sorun oluştu [401]” veya “there was a problem with the network [401]” hatası alıyorsanız Android telefonunuza bağladığınız Google hesabınızda YouTube servisi aktif olmayabilir. Bu durum genelde kendi özel alanadınızla Google Apps üzerinden Email servisi alıyorsanız oluşmaktadır. Normalde bir çok Google servisi kapalı gelmektedir ancak isterseniz açabilirsiniz.

Youtube
Youtube

Açmak için http://www.google.com/intl/tr/enterprise/apps/business/ adresinden giriş yapınız,

veya admin email adresinden giriş yapıp Ayarlar-> Yönet menüsünde açılan pencerede Kuruluş ve kullanıcılar bölümüne girip “Hizmetler” tabından en altta listelenen YouTube servisini açınız ve kaydediniz. Sorun gitmiş olacaktır.

YouTube
Eğer YouTube güncel Android uygulamasında "ağ ile ilgili bir sorun oluştu [401]" veya "there was a problem with the network [401]" hatası alıyorsanız Android telefonunuza bağladığınız Google hesabınızda YouTube servisi aktif olmayabilir. Bu durum genelde kendi özel alanadınızla Google Apps üzerinden Email servisi alıyorsanız oluşmaktadır. Normalde bir çok Google servisi kapalı gelmektedir ancak isterseniz açabilirsiniz. Açmak için http://www.google.com/intl/tr/enterprise/apps/business/ adresinden giriş yapınız, veya admin email adresinden giriş yapıp Ayarlar-> Yönet menüsünde açılan pencerede Kuruluş ve kullanıcılar bölümüne girip "Hizmetler" tabından en altta listelenen YouTube servisini açınız ve kaydediniz. Sorun gitmiş olacaktır.

User Rating: Be the first one !

Buna da göz atın

HTC-One-A9-Stock-Wallpapers

HTC One A9 Duvarkağıtları (Wallpaper)

HTC‘nin yeni amiral gemisi One A9 duvar kağıtlarını beğeniyorsanız, ona sahip olmasanızda kendi telefonunuzda kullanabilirsiniz. …

samsung-android-6-0-marshmallow-495x300

Android 6 Marshmallow Güncelleme Alacak Samsung Cihazlar

Kod adı Marshmallow olan en son sürüm Android 6 işletim sistemine üreticilerin geçişleri yavaş yavaş …

 • http://www.lojistikdefteri.com Adem Şahin

  Merhaba ;

  Youtube açık olmasına rağmen bende o sorun yaşanıyor neden olduğu hakkında bir fikriniz var mıdır ?

 • admin

  Yeni bir gmail hesap yaratıp Android telefonda o hesabı aktif ediniz.

 • Mücahid Saçmalı

  bu http://www.google.com/intl/tr/enterprise/apps/business/ linkine girip aktif etmeyi anlayamadım biraz detaylı anlatırmısın

 • osmanlı

  gm 4g yotube sorunu nası giderilir

  • Batu

   Aynen

 • mehmet

  gm 4g yotube sorunu nası giderilir aynı sorun bende de var. youtube da oturum açmaya çalışlırken 401 hata kodu veriyo oturum açmıyo google playde güncelleme yaparken youtube 405 hata kodu veriyor. üstüne üstelik herhangi bir domain vs alakamız yok. nasıl olcak bilginiz varmı araştırabilirmisiniz.

  • Batu

   Benimde o mobil 505 kodu veriyi GM 4g cihazlami alması var

  • Batu

   Cihazla alakası var herhalde