Instagram Hesap Hackleme: Neden Önemlidir?

İnternet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu yapılan araştırmalara göre internette en çok sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçiriyorlar. Hatta internette bu şekilde vakit geçirenlerin sayısı o kadar arttı ki sosyal medya kullanıcıları internet istatistiklerinde ayrıca hesaplanan bir kitle haline geldi.

Bu sitelerin en çok tercih edilenlerinden biri ise şüphesiz Instagram. Özellikle görsel ve video paylaşımıyla birlikte story atma denince de akıllara gelen ilk site Instagram. Doğrudan mesajlaşma ve diğer pek çok özelliği ile de pek çok kişi için sadece bir sosyal medya sitesi olmasının ötesinde bir yere konumlanmış durumda diyebiliriz.

Hal böyle olunca özellikle aldatıldığından şüphelenen kişilerin eşlerinin Instagram hesaplarına erişim sağlamaları bu şüphelerini netleştirmelerini sağlayacaktır kesinlikle. Hesaplarında kimlerle mesajlaştığı, kimlerin hesaplarına girip çıktığı gibi durumlar görülebilecektir.

Yine Instagram’ın düşen kullanıcı yaş grubunun da etkisiyle ebeveynler de çocuklarının Instagram’da neler yaptıklarını görmek isteyebilirler. Nitekim internetin pek çok faydasının yanı sıra zararı da oldukça fazla ve kötü niyetli kişiler ne yazık ki çocuklara en çok sosyal medya siteleri üzerinden yanaşıyorlar. Bu yüzden ebeveynlerin, çocuklarının Instagram hesaplarını takip etmeleri bazı durumlarda hayati derecede önem gösterebilmektedir.

Ancak burada akıllara gelen soru şudur: Instagram hackleme mümkün mü?

Tabii ki bu sorunun cevabını olumlu bir şekilde verebiliriz. Evet, Instagram hesabı hacklemek mümkündür. Biz de bu yazımızda Instagram hacklemenin farklı yöntemlerinden bahsederek sizin için en uygun ve zahmetsiz olacağınız düşündüğümüz yöntemlerden birini önereceğiz.

Instagram nasıl hacklenir?

Bir kişinin Instagram hesabını hacklemek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden kısaca bahsettikten sonra her biri az da olsa bir seviyede bilgisayar becerisi gerektiren bu yöntemlerden ziyade casus yazılımları kullanarak Instagram nasıl hacklenir bir de ona bakacağız.

Keylogger ile hackleme

En eski ve bilindik hack yöntemlerinin en başında keylogger vb. trojan uygulamalar aracılığıyla Instagram hesabı hacklemek istediğiniz kişinin giriş bilgilerini alma yöntemi gelmektedir.

Bunun için Instagram hesabını hacklemek istediğiniz kişinin hesap bilgilerini girdiği bilgisayara keylogger adı verilen programlardan mail veya başka yöntemlerle ilgilinin bilgisayarına kurmasını sağlayacaksınız. Eğer bilgisayara doğrudan sizin de erişiminiz varsa siz de kurabilirsiniz.

Keylogger adı verilen bu programların farklı çeşitleri piyasada bulunmaktadır. Ancak bunlar bir yandan zararlı yazılım olarak da bilindikleri için bu tip yazılımları kullanırken dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır.

Keylogger yazılımları, kurulu olduğu bilgisayarda girilen tüm klavye verilerini ayrı ayrı kaydeder. Bu verilerin hangi programlar için girildiği gibi tüm bilgiler doğrudan programın verileri iletmesi istenen kişiye rapor şeklinde gönderilir.

Siz de bu keylogger programını kurduğunuz bilgisayardan ilgili kişi Instagram hesabına giriş yaptığında onun kullanıcı adını ve şifresini edinebileceksiniz.

Ancak riskli programlar olması ve Instagram’ın çoğunlukla mobilde kullanılması gibi sebeplerden ötürü keylogger artık demode bir hackleme yöntemi olarak bilinmektedir.

Sahte Instagram Uygulamaları Kullanmak

Instagram hackleme programsız bir şekilde bu seçenek için uygun bir internet sitesi bulmanız halinde yapabileceğiniz bir şeydir. Bunun için hesabını hacklemek istediğiniz kişinin telefonundan ya da bilgisayarından Instagram hesabıma kimler baktı, Instagram takipçi arttırma ya da Instagram gizli hesapları görme gibi aslında işe yaramayan internet sitelerine girmelerini sağlayın. Bunlar sadece internet siteleri üzerinden yapılmıyor elbette. Bu tip program ve uygulamalar da ayrıca şifre çalmak için kullanabileceğiniz uygulamalardır.

Bu tip Instagram ile ilgili verileri sunduğunu düşündüğü uygulamaya hesabını hacklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adı ve şifresini girmesini sağlayın. Hesabının şifresini almak istediğiniz kişi, Instagram hesabıma kimler baktı ya da gizlenmiş Instagram profillerini görebileceğini düşündüğü bir uygulamaya kendi Instagram bilgilerini verdiğini zannederken ilgili kişinin vermiş olduğu bilgiler doğrudan sizin elinize geçecektir.

Bu da çok bilinen ve kullanılan Instagram hesabı hackleme yöntemlerinden biridir.

Casus Yazılımlar Kullanmak

Yukarıda belirttiğimiz yöntemlerin ikisi de ileri düzey bilgisayar bilgisi gerektirmelerinin yanı sıra biraz da eskimiş yöntemlerdir. Nitekim bugün hesabını hacklemek istediğiniz biri kendi Instagram bilgilerini güvenli olmayan uygulamalara çok da girmek istemeyecektir. Ayrıca keylogger tarzı programlar da daha çok bilgisayarlara yöneliktir. Tabii ki mobilde de çalışan keylogger uygulamaları mevcuttur. Ancak bu uygulamaların birçoğu da ne yazık ki sağlıklı bir şekilde çalışmamaktadır.

Bu nedenle bizim en sağlıklı şekilde Instagram hesabı hacklemek isteyenlere önereceğimiz yöntem casus yazılımlar kullanmaktır.

Bu yazılımlar özel olarak başkalarının cihazlarındaki verileri takip etmek için üretilmiş yazılımlardır. Sadece bu tip işlemler için üretilmiş olmaları sebebiyle de oldukça profesyonel bir şekilde Instagram hesabı hackleme tarzında işlemleri yapabilmenize olanak sağlamaktadırlar.

Instagram nasıl hacklenir sorusu için en pratik yöntemi sunan casus yazılımları Instagram bilgilerine erişmek istediğiniz kişinin telefonuna kurmanız yeterli olacaktır.

Bu tip programlar da farklı farklı bulunmaktadır. Ancak bizim tavsiye edeceğimiz 3 farklı programdan kısaca bahsedelim.

mSpy

İlk programımız mSpy. Kendi internet sitesi üzerinden önce abone olunup sonrasında takip edilmek istenen telefona kurulacak dosyanın linki veriliyor ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra mSpy kullanıcı panelinden takip ettiğiniz telefonun bütün verilerini görebiliyorsunuz.

Hem rootlu hem rootsuz Androidler ile birlikte jailbreakli ya da jailbreaksiz iOS işletim sistemine sahip cihazların tümü mSpy ile izlenebiliyor.

Instagram ve diğer tüm sosyal medya hesaplarının yanı sıra telefona gelen ve giden çağrılarla birlikte telefonun anlık konum verisi gibi o cihazla ilgili pek çok veri mSpy üzerinden doğrudan izlenebilmektedir.

mSpy’ın en büyük özelliği tamamen Türkçe olması ve müşteri desteğinin gerek kurulumda gerekse de kurulum sonrasında aklınıza takılan her noktada veriliyor olmasıdır. mSpy ile pratik bir şekilde Instagram takibi yapabileceksiniz. Üstelik takip ettiğiniz kişinin ruhu bile duymadan.

FlexiSPY

Tıpkı mSpy gibi gelişmiş bir casus yazılım programı olan FlexiSPY’da kendi kullanıcı paneli üzerinden izleme imkânı sunan bir uygulamadır. FlexiSPY’ın kendi internet sitesi üzerinden uygulamaya abone olup kurulumu gerçekleştirdikten sonra gerek mobilden gerekse masaüstü ya da laptop cihazlardan hedef cihazın Instagram verileri izlenebilmektedir.

FlexiSPY üzerinden de tıpkı mSpy’da olduğu gibi Instagram verilerinden daha fazlasını izlemek mümkün olmaktadır. Yine telefona gelen giden çağrılar ve anlık mesajlaşma uygulamalarından gönderilen ve alınan mesajlar da FlexiSPY üzerinden takip edilebilmektedir.

Türkçe dil desteği olmayan FlexiSPY yine de mSpy’a en iyi alternatif olarak belirtilebilir.

MobileSpy

Adından da anlaşılacağı üzere doğrudan mobile yönelik geliştirilmiş olan MobileSpy, belirttiğimiz diğer iki programla karşılaştırıldığında biraz daha düşük performansa sahip olmakla birlikte yine de ihtiyaç duyacağınız verileri bulabileceğiniz bir platformdur.

MobileSpy üzerinden takip ettiğiniz cihazın tüm sosyal medya profillerinde yer alan verileri kolayca görebilirsiniz. Ancak ne yazık ki MobileSpy’ın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Yine müşteri hizmetleri desteği de mSpy kadar gelişmiş değildir.