Samsung Galaxy E7 TWRP Recovery Yüklemek

 

Aşağıda belirtilen TWRP Recovery yükleme işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Öncelikle cihazınızın yedeğini almanızı hatırlatalım. Aksi takdirde cihazınızda olası veri kaybı veya yanlış işlemden dolayı cihazınızın kullanılamaz gelmesinde kimsenin sorumluluğu olmayacaktır. Bu bilinçle cihazınıza müdahale etmelisiniz.

Makale veya konuyu beğendiyseniz ve işinize yaradıysa, bana bir kahve ısmarlamak için aşağıdaki BTC, ETH veya ETC hesaplarımıza biraz bozuk para atabilirsiniz 🙂

BTC: 1BQa1dQVzGySnNTLVvn3AZrPkQSJXDbZxi
ETH: 0x5a2d7ec259ec49c1e962c1c456e4b41f574c86ba
ETC: 0x16e58a9477aedc56a742c503b90dd40d2ae5cfaf

Alternatif olarak, bu blog sitesini çalışır halde tutmak için ihtiyaçlarınızı satın almak için aşağıdaki affiliate linkler üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bize bir kaç kuruş komisyon göndereceklerdir. Sizin cebinizden ek bir şey çıkmaz.Patreon Destek!

Bu işlem sadece Galaxy E7 (E700H & E700F) modeli içindir. Diğer Samsung model telefonlar için değildir. Başlamadan önce cihazınızın bataryasının en az %50 dolu olduğundan emin olun.

Yükleme sonucunda cihazınız sıfırlanmaz, mevcut uygulamalar ve ayarlarınız korunacaktır.

Samsung USB sürücülerinin yüklü ve USB ile bağlandığında cihazınızın bilgisayar tarafından tanınıyor olmalıdır. USB sürücüleri yüklü değilse https://www.androiddunya.com/samsung-android-telefonlar-icin-windows-suruculeri/ bölümünden indirip kurunuz.

Telefonunuzda Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. (Not: Geliştirici seçenekleri menüsüne ulaşamıyorsanız buraya bakın)

  • Aşağıdaki linkten ODIN yardımcı programını indirin ve ZİP dosyayı açın. ODIN programı zaten bilgisayarınızda varsa bu adımı geçin. (OSX ve Linux yükleme için Heimdall kullanılabilir)

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 78810 defa indirildi – 3 MB

  • Buraya veya buraya tıklayarak TWRP Recovery zip dosyasını indirin. ZİP dosyayı ODIN klasörü içine açın.
  • Cihazınızı güç düğmesinden kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

  • Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.
  • ODIN uygulamasını çalıştırın ve tabletinizi bilgisayarınıza orijinal USB kablosu ile bağlayın.
  • ODIN uygulamasında sol üstte ID:COM bölümünde uygun port olduğunda beliren 0:COMxx  gördüğünüzde telefonunuza başarı ile bağlandınız demektir. Görmüyorsanız kabloyu başka bir USB porta bağlayın. Olmazsa USB sürücüleri yüklenmemiş olabilir.
  • Kılasör içindeki ODIN uygulamasını çalıştırın ve aşağıda resimdede göreceğiniz gibi AP kısmından indirdiğiniz zip içinden çıkan recovery.tar.md5  dosyasını seçin. <OSM> Wait mesajı ile beraber dosya ismi AP bölümünde belirinceye kadar bir süre bekleyin.

Odin3-10.

  • Option bölümünde seçenekler aynen yukarıdaki gibi olmalıdır. Re-Partition seçili olmamalıdır.
  • Start butona tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bitince telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

TWRP Recovery yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için tabletinizi güç düğmesinden kapatınız. Kapalı iken ÜST ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye basılı tutun ve aşağıdaki mavi ekranlı TWRP Recovery ekranı gelince bırakın.

TWRP-Recovery-img

twrp

Recovery yükleme sonrası cihazınızı root da yapmak isterseniz SuperSU dosyasını indirin ve telefonun belleğine kopyalayıp TWRP Recovery ekranında Install seçeneği ile yükleyin.

İndir “SuperSU” UPDATE-SuperSU-v2.82.zip – 22416 defa indirildi – 7 MB