FreeBitcoin
Banner

Samsung Galaxy S3 (SGH-T999) Android 4.3 İle Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından ilgili makalemize buraya tıklayarak göz atınız.

Aşağıda belirtilen Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Not: Bu işlem çoğunlukla T-Mobile tarafından Amerika’da satılan Galaxy S3 SGH-T999 modeli içindir. Özellikle Türkiye’de satılan S3 I9300 modeli için uygun değildir. Android 4.3 firmware yüklemiş kullanıcılar aşağıdaki yöntemle root yapabilirler. 

Samsung Galaxy S3 T999 modeli root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Telefonunuza özel TWRP veya CWM Recovery yükleyin. Daha kullanışlı olduğundan TWRP tavsiye ederim (Bu model için uygun TWRP dosyasını buradan indirip ODIN ile yükleyin).

Zaten bu Recovery’lerden biri yüklü ise Adım-2’ye geçin.

Adım 2:

UPDATE-SuperSU-v2.xx.zip dosyasını indirin ve telefonun kendi belleğinine kopyalayın.

İndir “SuperSU” UPDATE-SuperSU-v2.71.zip – 12130 defa indirildi – 4 MB

Buraya tıklayarak gerekli olacak DE-SAMSUNGNIZER_KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V1.0.zip dosyasını indirin ve telefonun kendi belleğinine kopyalayın.

Adım 3:

Telefonunuzu kapatınız. Kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye TEAMWINTWRP Recovery ekranı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Install butonuna basın. Açılan dosya listesinden önce DE-SAMSUNGNIZER_KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V1.0.zip dosyasını seçin Sonrasında “Swipe to Confirm Flash” parmağınızla sağa kaydırarak dosya yükleme işlemini başlatın.

Sonrasında UPDATE-SuperSU-v2.xx.zip dosyasını seçin. Sonrasında “Swipe to Confirm Flash” parmağınızla sağa kaydırarak dosya yükleme işlemini başlatın.

İşlem bittiğinde sağ alttaki “Reboot System” seçeneği ile telefonunuzu başlatın.

Telefonunuz açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Root durumunu test etmek için ücretsiz yükleyebileceğiz Root Check uygulaması ile teyit edebilirsiniz. Uygulama hakkında detay bilgi için tıklayınız.

Root Check
Root Check
Developer: JRummy Apps
Price: Free+
Bundan sonraki ilk işiniz eminiz ki telefonunuzda hazır gelen ve kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırmak olacaktır. Bunu yapmak için buradaki makalemize göz atabilirsiniz.

 

728x90

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S3 (i9300) Android 4.3 İle Nasıl Root Yapılır?

Not: Bu işlem Galaxy S3 GT-I9300 uluslararası modeli içindir. Diğer varyant S3 modelleri için uygun …

Samsung Galaxy S3 (i9300) için Android 4.2.2 Yükseltme

Aralık 2013 itibariyle Galaxy S3 için Android 4.3 güncellemesi yayınlanmaya başlamıştır. 4.2.2 yerine 4.3 yüklemek …