Banner
FreeBitcoin

Samsung Galaxy Tab E T560 Nasıl Root Yapılır?

Samsung-SM-T560

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından ilgili makalemize buraya tıklayarak göz atınız.

Aşağıda belirtilen Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.
Bu işlem Galaxy Tab E SM-T560 tablet modeli içindir. Farklı bir modele bu işlemi yaparsanız tabletiniz kullanılamaz hale gelebilir. Tablet modelinizin SM-T560 modeli olduğunu Ayarlar > Diğer > Cihaz Hakkında > (Model numarası) menüsünden teyit ediniz.

Samsung Galaxy Tab-E SM-T560 root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Samsung cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un cihazınızı sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Cihazınızın en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:

İndir “Odin v3” Odin3_v3.12.5.zip – 49538 defa indirildi – 1 MB

Buraya tıklayarak gerekli AutoRoot dosyasını indirin.

Adım 3:

Chazınızda Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. (Not: Geliştirici seçenekleri menüsüne ulaşamıyorsanız buraya bakın)

Adım 4:

Tabletinizi kapatınız. Kapalı iken Home + Alt ses düğmesi + Güç düğmesine aynı anda 3-5 saniye kadar aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

warning_recovery

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Aşağıdaki gibi Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 5:

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-6‘e geçiniz.

Adım 6:

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN3 uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Odin3-10

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

Daha sonra AP butona basıp indirdiğiniz SM-T560_4.4.4.tar dosyasını seçin. Seçeneklerden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki gibi olmalıdır.

Son olarak “Start” butonuna basın ve root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem birkaç saniye sürecektir. İşlem bittiğinde tabletiniz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.

Açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Bazı nedenlerden dolayı SuperSU uygulaması yüklü değilse Play Store‘dan indirip yükleyin.

SuperSU uygulamasını çalıştırın.Bir güncelleme yapmak için sizden onay isteyebilir.

Root durumunu test etmek için ücretsiz yükleyebileceğiz Root Check uygulaması ile teyit edebilirsiniz. Uygulama hakkında detay bilgi için tıklayınız.

Root Check
Root Check
Developer: JRummy Apps
Price: Free+
728x90
 • Kamer Ekenel

  allah razı olsun kardeşim benim

  • sezerkara

   ya neden olmadi yardim edinn yukarida kosede kirmizi unlem isareti geldi

   • Yusuf

    Benim taplet kitlendi ünlem işareti var yardım edin lütfen

    • nisev

     çözebildinmi bendede aynı sorun var

     • Okolapis Türk

      siz yanlış uygulamayı rootlaımşınızdır onu tamirciye götürmen gerekiyor

     • Furkan Cirit

      kardeşim bendede aynı sorun oldu eğer root olmuyorsa fazla zorlama çünkü sayaç artıyor bir süre sonra telefon temelli gider ben sana çözümü söyliyim internete kendi telefonun markasını yaz ve stok romları yaz çıkanlardan modeline göre indir indirdikten sonra rar dosyasından çıkar odin3 ü aç orda ap tuşu var ona tıkla stok romunu seç dosyayı kurmadan önce telefonunu usbye bağla sonra telefonundan download yerini açmak için home tuşuna ses açma tuşunun altına bide açma kapama tuşuna basılı tut ekran geldikten sonra ses tuşunun üstüne bas sonra odin3 te gözükür sonra start de uygulamalarını silmeden sistemi resetler ve biraz bekle zaten kendini başlatacak ve ben bu yazıyı senden 8 ay sonra yazıyorum biliyorum belki senin görmiyeceksin ama başka arkadaşlar bu sorunu yaşarsa diye yazıyorum bol şanşlar 🙂

 • Kırk Bayır

  home tusu nerde iki saattir basıyrouz. cihaz acılıp kapanıyor eksik yazmışsınız güncelleyiniz. Alt ses düğmesi + Güç düğmesi + Home tuşuna aynı anda basınız.

  • Teşekkürler. Günecellenmiştir

 • Yusuf

  Tablet kitlendi yardım edin lütfen

 • OkolapisTR

  merhaba benim tabletim bu ama SM-T560_4.4.4.tar dosyası yok nereden indirebilirim

 • Fırat

  Eyw

 • Nacho

  Allah Razı Olsun

 • Metehan

  Abi Lütfen YArdım Edin kırmızı ünlem var

  • Buy root işlemini yaparken mi oldu?

 • Berat Özfidan

  Tablet Açılmıyor Hocam Sol Üste Kırmızı Ünlem Var Nasıl Düzeltirim ?

 • Uğur Demir

  aga benim tabletin model numarası SM-T562 ve bu modelle ilgili root dosyası yok ne yapabilirim