Alüminyum Gövdeli Samsung Galaxy S5 Prime Göründü

Samsung çok eleştirilen plastik kasa tasarımına karşı yeni amiral gemisi Galaxy S5 modelin “Prime” modelini çıkarmaya hazırlanıyor.

Galaxy S5 Prime‘ın donanımı büyük farklılık gösterse de asıl farklılık tasarımda göze çarpıyor. Uzun süredir Samsung‘un yumuşak karnı konumundaki plastik kasa tasarımı Galaxy S5 Prime ile yerini alüminyum alaşıma bırakıyor. Cihazın alt kısmına hoparlör konumlandırılırken fiziksel tuşlar ise yerini koruyor.

5.2 inçlik ekranda 2560×1440 piksel çözünürlük sunan cihaz gücünü ise Snapdragon 805 yonga setinden alıyor. Eğer iddialar doğruysa tanıtıldığında Galaxy S5 Prime dünyanın ilk Snapdragon 805 yonga seti içeren cihazı olacak.
Galaxy-S5-Prime
Mevcut mimariye göre daha yüksek performansı daha az enerji tüketerek sunan 4 adet Krait 450 çekirdeğine sahip olan Snapdragon 805, şu anki en iyi Adreno grafik biriminden yüzde 40-50 arasında daha yüksek performans sunan Adreno 420 grafik birimine sahip olacak.
Cihazda 3GB RAM, Android 4.4.3 işletim sistemi, daha güçlü bir batarya şeklinde diğer özellikler olacağı ifade ediliyor. Aslında Galaxy S5’in yukarıda bahsedilen özelliklerle çıkacağı iddia edilmiş, Samsung’un yüksek üretim rakamlarına ulaşamayacağı endişesi nedeniyle yeni bir versiyon olmasına karar verildiği gündeme gelmişti. Galaxy S5 Prime modelinin Haziran sonlarına doğru tanıtılacağı dile getiriliyor.
Cihaz resmi olarak duyurulmamış olsada prototip üretiminden biri bir editörün eline geçmiş ve kısa bir tanıtımını yapmış. Aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

Videoyu Youtube üzerinden izleyemeyenler için buraya tıklayıp Facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz.