Samsung Galaxy Note 4 Nasıl Güvenli Modda (Safe Mode) Çalıştırılır?

Bilgisayarlarımızdan biliyoruz, bazen işletim sistemi normal şekilde açılmıyorsa veya kontrol dışı kaldıysa bize Güvenli Modda (Safe Mode) bilgisayarı çalıştırma olanağı sağlanır. Güvenli modda açtığımızda ise otomatik çalışan programlar ve servisler devre dışı bırakılarak sadece bilgisayarın açılması için gerekli şeyler yüklenir. Bu durumda sorun teşkil eden yazılım veya sürücüyü silme imkanımız olabilir.

Cep telefonlarında da bazen böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz. Örneğin açıldığı gibi tekrar otomatik kapanan veya hiç açılmayan, takılan Android telefonlar gibi. Bu durum için Samsung Galaxy serisinin Güvenli Modda açılmasına izin vermektedir.

Bu konumuzda Samsung’un Galaxy Note 4 modelinin nasıl Güvenli Modda açacağımızı göreceğiz. Diğer Samsung modellerinde de bu imkan vardır ama bu modda açmanın yöntemi her modelde farklı olabilmektedir.

Samsung Galaxy Note 4  modeli Güvenli Mod kipinde açmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Telefonu tamamen güç düğmesinden kapatınız (Power Off)
    San_poweroff
  2. Telefon tam kapandıktan sonra şimdi tekrar açma düğmesine basın ve Samsung logosu görününceye kadar parmağınızı bırakmayın.
  3. Ekranda ilk açılış Samsung yazısı görünce telefon açma düğmesinden parmağınızı çekin ve hemen ses kısma düğmesine basın ve telefon tamamen açılıncaya kadar öyle tutun. Telefon kilit ekranı açılınca artık aşağıdaki şekilde sol altta Güvenli mod yazısı gördüğünüzde artık işlem başarı ile tamamlanmış demektir.

Sam-guv_mod

Bu durumda artık telefonda sistem uygulamaları haricinde diğer uygulamalar otomatik yüklenmemiş olarak açılacaktır. Sorun yaşadığınız bir uygulama varsa güvenle kaldırabilirsiniz.

Güvenli moddan çıkmak için telefonu normal şekilde kapatıp açmanız yeterlidir. Veya üstten bildirim ekranını açın ve Güvenli mod aktif yazan yere tıklayıp güvenli modu kapatın