Samsung Galaxy S2 ve S3 Nasıl Güvenli Modda Çalıştırılır?

Bilgisayarlarımızdan biliyoruz, bazen işletim sistemi normal şekilde açılmıyorsa veya kontrol dışı kaldıysa bize Güvenli Modda (Safe Mode) bilgisayarı çalıştırma olanağı sağlanır. Güvenli modda açtığımızda ise otomatik çalışan programlar ve servisler devre dışı bırakılarak sadece bilgisayarın açılması için gerekli şeyler yüklenir. Bu durumda sorun teşkil eden yazılım veya sürücüyü silme imkanımız olabilir.

Cep telefonlarında da bazen böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz. Örneğin açıldığı gibi tekrar otomatik kapanan veya hiç açılmayan, takılan Android telefonlar gibi. Bu durum için Samsung Galaxy serisinin Güvenli Modda açılmasına izin vermektedir.

Bu konumuzda Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S3 modelinin nasıl Güvenli Modda açacağımızı göreceğiz. Diğer Samsung modellerinde de bu imkan vardır ama bu modda açmanın yöntemi her modelde farklı olabilmektedir.

Samsung Galaxy S2 ve S3 modelleri Güvenli Mod kipinde açmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Telefonu tamamen güç düğmesinden kapatınız (Power Off)
    San_poweroff
  2. Telefon tam kanadıktan sonra şimdi tekrar güç açma düğmesine basın ve parmağınızı bırakmayın.
  3. Ekranda ilk açılış Samsung yazısı görünce güç düğmesinden parmağınızı çekin ve soldaki ses kısma düğmesine basın ve bırakmadan telefon tamamen açılıncaya kadar bekleyin. (Alternatif olarak ortadaki menü tuşunun solundaki yere işaret parmağınızla telefon açılıncaya kadar tap tap vurarak da güveli modda açılış yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoda bu yöntem kullanılmıştır.)
  4. Aşağıdaki şekilde sol altta Güvenli mod yazısı gördüğünüzde artık işlem başarı ile tamamlanmış demektir.

Sam-guv_mod

Bu durumda artık telefonda sistem uygulamaları haricinde diğer uygulamalar otomatik yüklenmemiş olarak açılacaktır. Sorun yaşadığınız bir uygulama varsa güvenle kaldırabilirsiniz.

Güvenli moddan çıkmak için telefonu normal şekilde kapatıp açmanız yeterlidir. Halen güvenli modda açılıyorsa telefonu kapatın ve pilini çıkartıp birkaç dakika bekleyip tekrar takın ve yeniden başlatın.

Bu işlemi anlatan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

İlgili makale: Samsung Galaxy S4 Nasıl Güvenli Modda Çalıştırılır?

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S3 ve Note II İçin 4.2.2 Güncellemesi Yerine Direk Android 4.3 mü Çıkaracak?

Bu durum resmi olarak bildirilmedi ancak yeni çıkan bir söylentiye göre Samsung beklenen Galaxy S3 …

Samsung Galaxy S2 (i9100) Nasıl Root Yapılır?

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) modeli root yapmak için şu adımları takip ediniz. Adım 1: Samsung …