Samsung Galaxy S4 Özellikleri Yavaş Yavaş Ortaya Çıkmaya Başlıyor

Geçtiğimiz son birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon piyasasında ses getiren yeni model söylentileri sadece iPhone modelleri için geçerliydi. Yeni bir iPhone modeli piyasaya sürülmeden aylar önce konuşulur, duyurulacağı gün dört gözle beklenirdi. Hatta bilerek veya bilmeyerek bazı prototip ürünler tesadüfen bazı Apple mühendisleri tarafından barlarda unutulur ve bunlar büyük heyecan uyandırırdı. Doğrusunu söylemek gerekirse Samsung bu akıllı telefon işine adam akıllı girinceye kadar herhangi bir yeni Android model telefonun aylar öncesinden büyük beklentiler ve merak uyandırdığı hiç görülmemiş, gerçekten çok iyi modeller sessiz sakin raflarda yerini alıyordu. Taki Samsung Galaxy serisi ile akıllı telefon sektöründe atılım yapmasıyla dengeler değişti. Artık amiral gemisi rolünü üstlenecek Android model telefonlar çıkmadan aylar önce konuşuluyor, özellikleri tahmin ediliyor, herhangi bir ipucu bulununca onlarca önemli bloglarda makaleler aynı dakikada yayınlanmaya başlıyor. HTC nin merakla beklenen M7 kod adlı yeni amiral gemisi ile beraber tabiki Samsung Galaxy S4 den bahsediyoruz. GT-I9505 kod adıyla çıkması beklenen Galaxy S4 henüz üretici firma tarafından resmen açıklanmasa da özellikleriyavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Son günlerde S4 ile çekilmi bazı resimleri Picasa’da bulunması Samsung Galaxy S4 kamera özellikleri ve bazı model bilgileri konusunda bazı fikirler vermeye başladı. Buna göre Galaxy S4 yüksek ihtimalle 13 Megapiksel bir kamera ile gelmesi bekleniyor. Çünkü bu resimler 2322 x 4128 piksel çözünürlüğe sahip.

samsung-lineup-topmodels

Ayrıca bir finansal şirketten alınan bir bilgiye göre Galaxy S4  Exynos 5440 quad-core Cortex A15 işlemci, 1920x1080p çözünürlüklü 5-inç ekran, son sürüm Android 4.2 ve 2 GB bellekle gelmesi bekleniyor. Yukarıdaki üst model Samsung ürün ailesine göz attığımızda henüz fiziki ebat ve ağırlığı belli olmasada diğer özellikleri ile Samsung’un yeni amiral gemisi olacağı aşikar. Galaxy S3 modelin Cortex A9 işlemciye sahip olduğu düşünüldüğünde A15 ile iyi bir performans artışı beklenmekte.

GalaxyS4-Leak

Yukarıdaki S3 ile yanyana gösterilen resim ve tabiki yukarıda belirttiğimiz özellikler resmi bilgiye dayanmıyor henüz. Galaxy S4 New York’ta 14 Martta duyurulacağı söylenmektedir.

Galaxy-SIV-Event

Galaxy S4 6 ayrı dahili bellek ve 2 ayrı renkte lansman yapılması beklenmekte.

GT-I9500 Galaxy S IV 16 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 32 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 64 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 16 GB (Black)
GT-I9500 Galaxy S IV 32 GB (Black)
GT-I9500 Galaxy S IV 64 GB (Black)