Samsung Galaxy S6 Sahte Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Günümüzde popüler telefonların birerbir benzer sahtelerine (replika) çok sık rastlamaya başladık. Bu tip replika telefonların birçoğu durumdan habersiz kişilere orijinalmiş gibi satılmaktadır. Bu makalede Samsung‘un yeni amirak gemisi Galaxy S6 replikasının nasıl ayırd edilebileceğini anlatmaya çalışacağız. Buradaki ayırd edici özellikler ürün inceleme uzmanı TechRax tarafından tesbit edilen farklıklara dayanır.

  • Sahte olanın arka kapağının basit bir plastikten yapılmış izlenimi vardır. Orijinalde bu ise daha tok ses çıkaran sert malzemeden oluşur.
  • Sahte olanlar genelde eski sürüm Android işletim sistemi ile geliyorlar. Genelde 4.2.x veya 4.4.x ile geliyorlar. Orijinal ise Android Lollipop yüklüdür. Buradan da kolayca anlaşılabilir.
  • Sahte olan çok yavaş ve işlemler arasında çok bekleme yapmaktadır. Orijinal ise hızlıdır ve ekran hareketlerinde hızlı reaksiyon gösterir.
  • Bazı SIM kartlar sahte olanda çalışmamaktadır.
  • Kutuları oldukça benzetilmiş olmalarına rağmen sahte olanın kutusu daha açık renklidir ve sağ üst tarafında bant bulunmaz.
  • Ekran duvar kağıtları sahte olanda daha soluk ve birçoğu eskidir. Orijinalde daha parlak ve güncel Samsung duvar kağıtları bulunur.

Yukarıda bahsi geçen farklılıklar aşağıdaki videoda görsel olarak da anlatılmaktadır. Anlatım dili İngilizce ama video görsel olarak yeterince iyi bir karşılaştırma sunuyor.

$500 veya daha ucuza Galaxy S6 teklifleri ile karşılaırsanız tekrar bir düşünün.

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S6 Duvar Kağıtlarını ve Uygulamalarını Yükleyin

Lollipop üzerinde çalışan en son güncellemeleri ile Samsung Touchwiz arabirimi yeni çıkan modeller Galaxy S6 …

Samsung Galaxy S6 – S6 Edge ve HTC One M9 Karşılaştırma

Bu Mart ayı başında Samsung ve HTC tarafından tanıtımı yapılan yeni amiral gemisi modelleri şöyle …